Nemis futbolchisi ikki oyda to‘rt marta o‘g‘irlandi
Nemis hujumchisi Davi Zelk Hamburg jamoasini Bundesligaga qayta olib chiqishda muhim rol o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shundan so‘ng u Turkiyaning Istanbul klubiga o‘tdi. Futbolchi so‘nggi mavsumda 22 ta gol urgan bo‘lsa-da, uning hayotida murakkab vaziyatlar yuzaga keldi.
Hatto Germaniyada ham baxtli ko‘rinadigan hayotda muammolarga duch kelish mumkinligi ma’lum bo‘ldi. Davi Zelkning rafiqasi Evelin ijtimoiy tarmoqlarda so‘nggi ikki oy ichida ular to‘rt marta o‘g‘irlik qurboni bo‘lganliklarini aytdi.
U shaharni tark etish kerakligidan darak beruvchi signallar bo‘lganini ta’kidladi. Evelin yangi shaharda bunday muammolar yuzaga kelmasligiga umid bildirdi.
Turkiya Superligasining yangi mavsumi 8 avgust kuni boshlanadi. Bu o‘tish futbolchining shaxsiy hayoti va professional faoliyatida yangi sahifa ochilishiga sabab bo‘ladi.

Немецкий футболист был ограблен четыре раза за два месяца
Немецкий нападающий Дави Зелк сыграл важную роль в возвращении команды Гамбурга в Бундеслигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этого он перешел в клуб из Стамбула, Турция. Хотя футболист забил 22 гола в последнем сезоне, в его жизни возникли сложные ситуации.
Даже в Германии стало известно, что в жизни, которая может казаться счастливой, могут возникнуть проблемы. Жена Дави Зелка, Эвелин, сообщила в социальных сетях, что за последние два месяца они стали жертвами ограбления четыре раза.
Она отметила, что были сигналы о необходимости покинуть город. Эвелин выразила надежду, что в новом городе таких проблем не возникнет.
Новый сезон Турецкой Суперлиги начнется 8 августа. Этот переход станет причиной открытия новой страницы в личной жизни и профессиональной карьере футболиста.