Lukman transferi bo‘yicha qaror yaqin kunlarda qabul qilinadi
Inter klubi Atalanta jamoasidan hujumchi Ademola Lukmanni sotib olish bo‘yicha kelishuvga erishishni yaqin kunlarda rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi Milanning yirik klubi safida o‘ynashni xohlaydi va taklif qilingan shartnomani qabul qilgan. Biroq, klublar hali ham transfer summasi bo‘yicha kelisha olishmagan.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, bu masala joriy haftada hal etilishi kutilmoqda. Yangi muzokaralar dushanbadan seshanbagacha davom etadi.
Avvalroq Atalanta Lukmanning transferi uchun 50 million yevro talab qilayotgani, Inter esa taxminan 45 million yevro taklif qilayotgani xabar qilingan edi. Nigeriyalik futbolchining hozirgi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.

Решение по трансферу Лукмана будет принято в ближайшие дни
Клуб Интер планирует в ближайшие дни достичь соглашения о покупке нападающего Адемолы Лукамена у команды Аталанта. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист хочет играть за крупный клуб Милана и принял предложенные условия контракта. Однако клубы пока не смогли договориться о сумме трансфера.
Согласно имеющейся информации, этот вопрос ожидается решить на текущей неделе. Новые переговоры будут продолжаться с понедельника по вторник.
Ранее сообщалось, что Аталанта требует 50 миллионов евро за трансфер Лукамена, в то время как Интер предлагает около 45 миллионов евро. Текущий контракт нигерийского футболиста действует до середины 2027 года.