Jamila G'ofurova tug'ilgan kunini nega o'zgartirgani haqida gapirdi
Leverkusenning Bayer jamoasi hujumchisi Patrik Shik transfer bozorida katta talabga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
29 yoshli futbolchiga Italiya klublari Milan va Roma, Germaniyaning RB Leyptsig, Fransiyaning Monako hamda Angliyaning Vest Hem jamoalari qiziqish bildirmoqda. Gazeta.ru nashrining jurnalist Ekrem Konurga tayanib bergan ma’lumotiga ko‘ra, chexiyalik futbolchi uchun asosiy raqobatchi Milan hisoblanadi.
Milanning sport direktori Igl Tare hujumchini sotib olish bo‘yicha faol ish olib bormoqda. Transfermarkt saytida Patrik Shikning bahosi 27 million yevroga teng.
O‘tgan mavsumda u Bayer jamoasi safida barcha musobaqalarda 45 ta o‘yinda maydonga tushib, 27 ta gol urdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Ushbu ko‘rsatkichlar futbolchining yuqori darajadagi malakasini tasdiqlaydi.

Патрику Шику интересуются пять клубов Европы
Нападающий команды «Байер» из Леверкузена Патрик Шик пользуется большим спросом на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 29-летнего футболиста проявляют интерес клубы Италии «Милан» и «Рома», немецкий «РБ Лейпциг», французское «Монако» и английский «Вест Хэм». По информации, предоставленной журналистом газеты.ru Экремом Конуром, основным соперником чешского футболиста является «Милан».
Спортивный директор «Милана» Игли Таре активно работает над покупкой нападающего. На сайте Transfermarkt стоимость Патрика Шика составляет 27 миллионов евро.
В прошлом сезоне он провел 45 матчей за команду «Байер» во всех турнирах, забил 27 голов и сделал одну результативную передачу. Эти показатели подтверждают высокий уровень квалификации футболиста.