Tottenxem Son uchun 20 million funt so‘ramoqda
Tottenxem jamoasining hujumchisi Son Xyn Min o‘z faoliyatini MLSda davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
33 yoshli jamoa sardori Sonni Los-Anjeles klubi sotib olishni rejalashtirmoqda, ammo hozircha tomonlar transfer shartlari bo‘yicha kelishuvga erisha olishmadi. GiveMeSport ma’lumotlariga ko‘ra, Tottenxem klubi o‘z futbolchisini amerikalik klubga qo‘yib yuborishni xohlasa, uning narxini 20 million funt sterlingga, ya’ni taxminan 23 million yevroga kamaytirishga tayyor.
Son Xyn Minning amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi. U London jamoasida o‘n yildan ortiq vaqt davomida to‘p surib kelmoqda.
Shu davrda u 454 ta o‘yinda maydonga tushib, 173 ta gol urdi va 101 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Jamoa rahbariyati va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv natijasiga qarab, transfer amalga oshishi mumkin.
Son Xyn Min o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoaga katta hissa qo‘shib kelmoqda. Uning ketishi yoki qolishi jamoaning kelgusi mavsumdagi natijalariga ta’sir ko‘rsatadi.

Тоттенхэм требует 20 миллионов фунтов за Сона
Нападающий команды Тоттенхэм Сон Хын Мин может продолжить свою карьеру в MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
33-летний капитан команды Сон планирует перейти в клуб Лос-Анджелеса, однако пока стороны не смогли достичь соглашения по условиям трансфера. По данным GiveMeSport, клуб Тоттенхэм готов снизить цену на своего футболиста до 20 миллионов фунтов стерлингов, что составляет примерно 23 миллиона евро, если он решит отпустить его в американский клуб.
Контракт Сона Хын Мина истекает следующим летом. Он играет за лондонскую команду более десяти лет.
За это время он провел 454 матча, забил 173 гола и сделал 101 результативный пас. В зависимости от соглашения между руководством команды и футболистом, трансфер может состояться.
Сон Хын Мин вносит большой вклад в команду своим опытом и мастерством. Его уход или оставление повлияет на результаты команды в следующем сезоне.