Parijning "Pari Sen-Jermen" klubi "Lill" jamoasining darvozaboni Lyuk Shevalye sotib olish bo‘yicha kelishuvga erisha olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub 23 yoshli futbolchi bilan shartnoma bo‘yicha kelishib, so‘nggi paytlarda rasmiy taklifni ham taqdim etgan edi. Ammo jurnalist Loik Tanzi ma’lumotlariga ko‘ra, "Lill" klubi taklifni rad etdi.
Ular o‘z yulduz futbolchisidan kamida 40 million yevro daromad olishni maqsad qilgan, shuningdek, poytaxt klubi tomonidan taklif qilingan shartlar ular uchun foydali emasligi bildirildi. Lyuk Shevalye 2024/25 yilgi mavsumda barcha musobaqalarda 48 o‘yinda maydonga tushib, 53 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Transfermarkt kabi obro‘li portallar uning qiymatini 30 million yevro atrofida baholamoqda. Shu sababli, "Pari Sen-Jermen" va "Lill" klublari orasida futbolchi transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda, ammo hozircha tomonlar o‘zaro kelishuvga erisha olgani yo‘q.

Лилл отклонил предложение ПСЖ из-за его дороговизны
Парижский клуб "Пари Сен-Жермен" не смог достичь соглашения о покупке вратаря команды "Лилль" Люка Шевалье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб договорился с 23-летним футболистом по контракту и недавно также представил официальное предложение. Однако, по информации журналиста Лоика Танзи, клуб "Лилль" отклонил предложение.
Они нацелились получить как минимум 40 миллионов евро за своего звездного футболиста, а также было заявлено, что предложенные условия столичного клуба не являются для них выгодными. Люк Шевалье провел 48 матчей во всех соревнованиях в сезоне 2024/25, пропустив 53 гола.
Уважаемые порталы, такие как Transfermarkt, оценивают его стоимость примерно в 30 миллионов евро. Поэтому переговоры о трансфере футболиста между клубами "Пари Сен-Жермен" и "Лилль" продолжаются, но пока стороны не смогли достичь взаимного соглашения.