Brighton yarim himoyachisi Braziliyaga o‘tishni rad etdi
Brighton jamoasining yarim himoyachisi Jeremi Sarmiento yozda klubini o‘zgartirishi mumkin, biroq ekvadorlik futbolchi uchun asosiy maqsad Yevropada faoliyatini davom ettirishdir. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Athletic nashri xabariga ko‘ra, 23 yoshli futbolchiga oldin Braziliyaning Cruzeiro klubi qiziqish bildirgan. Manbaga ko‘ra, tomonlar transfer shartlari va shaxsiy shartnomalar bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Ammo so‘nggi daqiqalarda Sarmiento Braziliyaga ko‘chib o‘tishni rad etib, Yevropa futbolida qolishni istayotganini bildirgan. O‘tgan 2024/25 mavsumida u Burnli klubida ijarada o‘ynab, 39 o‘yinda maydonga tushib, besh marta raqib darvozasiga gol urdi.

Полузащитник Брайтона отказался перейти в Бразилию
Полузащитник Брайтона Жереми Сармиенто может сменить клуб этим летом, однако основной целью эквадорского футболиста является продолжение карьеры в Европе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания The Athletic, 23-летним футболистом ранее интересовался бразильский клуб Крузейро. По данным источника, стороны достигли соглашения по условиям трансфера и личному контракту.
Однако в последние минуты Сармиенто отказался от перехода в Бразилию, заявив о желании остаться в европейском футболе. В прошлом сезоне 2024/25 он играл в аренде в клубе Бернли, проведя 39 матчей и забив пять голов в ворота соперников.