Rimning «Latsio» jamoasi bosh murabbiyi Matsritsio Sarri sobiq «Napoli» yarim himoyachisi Lorenzo Insinye jamoada o‘ynashini istayotgani haqida ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining vakili Andrea D’Amiko so‘zlariga ko‘ra, mutaxassis doim Insinyening o‘yini yoqib kelgan. Hozirda «Latsio»da shartnomalari yakunlanayotgan futbolchilar bilan bog‘liq muammolar mavjud, biroq bu masalalar hal etilgach, Insinyening transferi yuzasidan jiddiy muzokaralar boshlanishi mumkin.
34 yoshli yarim himoyachining so‘nggi klubi MLSdagi «Toronto» bo‘lib, u bu jamoani 2025 yil 1 iyulda tark etgan. Uning bozor qiymati 1,8 million yevroni tashkil etadi.
Insinye Italiya terma jamoasi tarkibida Yevropa chempionligini qo‘lga kiritgan futbolchidir. Sarri va «Latsio» jamoasi uchun Lorenzo Insinye tajribali va qobiliyatli futbolchi hisoblanadi, shuning uchun uning transferi jamoa uchun muhim voqea bo‘lishi mumkin.

Лацио начнет переговоры по трансферу Инсинье
Главный тренер римского «Лацио» Маурицио Сарри сообщил, что он хотел бы видеть в команде бывшего полузащитника «Наполи» Лоренцо Инсинье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам представителя футболиста Андреа Д’Amiko, специалист всегда нравился стиль игры Инсинье. В настоящее время в «Лацио» есть проблемы с игроками, контракты которых истекают, однако после решения этих вопросов могут начаться серьезные переговоры по трансферу Инсинье.
Последним клубом 34-летнего полузащитника был «Торонто» из MLS, который он покинул 1 июля 2025 года. Его рыночная стоимость составляет 1,8 миллиона евро.
Инсинье является игроком, который завоевал титул чемпиона Европы в составе сборной Италии. Для Сарри и команды «Лацио» Лоренцо Инсинье считается опытным и талантливым футболистом, поэтому его трансфер может стать важным событием для команды.