Keylor Navas Meksikaning Pumas klubiga qo‘shildi
Sobiq Madrid "Real" va "PSJ" jamoalari darvozaboni Keylor Navas Meksikaning "Pumas" klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu kelishuv 2026 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan bo‘lib, darvozabon Meksikada bir mavsum davomida to‘p suradi. Oldin 38 yoshli Navas Argentina "Newells" jamoasida o‘ynagan.
"Pumas" uni shu jamoadan 1,63 million yevroga sotib oldi. Hozirda kostarikalik futbolchining bozor qiymati taxminan bir million yevroga teng.
Navas Fransiya chempionatida uch marta, Ispaniya chempionatida esa bir marta g‘olib bo‘lgan. Shuningdek, u Chempionlar Ligasi musobaqasida uch marotaba g‘oliblikni qo‘lga kiritgan.
Darvozabon 2014 yildagi Braziliyada o‘tgan Jahon chempionatida Kosta-Rika terma jamoasi tarkibida katta taassurot qoldirdi. U o‘sha turnirda o‘zining yuqori mahorati va jasorati bilan futbol ixlosmandlari e’tiborini tortdi.

Кейлор Навас присоединился к мексиканскому клубу Пумас
Бывший вратарь мадридского "Реала" и "ПСЖ" Кейлор Навас подписал контракт с мексиканским клубом "Пумас". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это соглашение рассчитано до 30 июня 2026 года, и вратарь проведет один сезон в Мексике. Ранее 38-летний Навас играл за аргентинский клуб "Ньюэллс".
"Пумас" купил его за 1,63 миллиона евро. В настоящее время рыночная стоимость костариканского футболиста составляет около одного миллиона евро.
Навас трижды становился чемпионом Франции и один раз чемпионом Испании. Также он трижды выигрывал Лигу чемпионов.
Вратарь произвел большое впечатление на чемпионате мира 2014 года в Бразилии, выступая за сборную Коста-Рики. Он привлек внимание футбольных фанатов своим высоким мастерством и храбростью на том турнире.