Vadim Ulyanov Ahmat bilan yuqori o‘rinlarni maqsad qilmoqda
23 yoshli rossiyalik darvozabon Vadim Ulyanov Grozniy shahrining "Ahmat" jamoasida faoliyat yuritadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U joriy mavsumda Rossiya Premer-ligasidagi klubning maqsadlari haqida fikr bildirdi. Ulyanovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa har bir o‘yinni g‘alaba bilan yakunlashni istaydi.
U o‘z so‘zlarida maqsadlar qo‘yish o‘rniga doimiy g‘alabaga intilish muhimligini ta’kidladi. Shuningdek, darvozabon "Ahmat" jamoasi mavsum oxirida eng yaxshi sakkizlikka kirishga ulguradi, deb hisoblaydi.
O‘tgan mavsumda Grozniy klubi liga jadvalida 14-o‘rinni egallab, "Ural" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o'tish o‘yinlarida g‘alaba qozonib, Premer-ligada qolishni ta’minlagan. Vadim Ulyanov joriy yil yanvar oyida "Ahmat" jamoasiga qo‘shilgan.
Avvalroq u Qozog‘istonning "Qayrat" klubida o‘ynagan. U jamoaning kuchayishiga va mavsum davomida yaxshi natijalar ko‘rsatishga umid qilmoqda.

Вадим Ульянов ставит перед собой цель занять высокие места с Ахматом
23-летний российский вратарь Вадим Ульянов выступает за команду "Ахмат" из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал мнение о целях клуба в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. По словам Ульянова, команда хочет завершать каждую игру с победой.
Он подчеркнул важность стремления к постоянной победе вместо того, чтобы ставить цели. Также вратарь считает, что команда "Ахмат" сможет войти в восьмерку лучших к концу сезона.
В прошлом сезоне клуб из Грозного занял 14-е место в таблице лиги и, одержав победу в стыковых матчах против команды "Урал", обеспечил себе место в Премьер-Лиге. Вадим Ульянов присоединился к команде "Ахмат" в январе текущего года.
Ранее он играл за казахстанский клуб "Кайрат". Он надеется на усиление команды и хорошие результаты в течение сезона.