Real Sosyedad Zaharyan mashg‘ulotlarga qaytdi
Yon Ander Munduate, Ispaniyaning "Real Sosyedad" klubi matbuot kotibi, rossiyalik yarim himoyachi Arsen Zaharyan haqida ijobiy yangilikni ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi jamoaning umumiy mashg‘ulotlarida qatnashishni boshladi. Bugun Zaharyan birinchi marta umumiy guruh bilan mashq qilganini aytdi.
Hozircha hammasi yaxshi ketmoqda, dedi Munduate Sport24 nashriga bergan intervyusida. Oldinroq 22 yoshli futbolchi mushak muammolari sababli alohida shug‘ullangan edi.
Bundan tashqari, unga virusli kasallik ham ta’sir ko‘rsatgan. "Real Sosyedad" safida Arsen Zaharyan jami 44 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta samarali uzatma amalga oshirdi.
Keyingi Ispaniya chempionati birinchi turida "Real Sosyedad" 16 avgust kuni safarda "Valensiya" jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Ushbu uchrashuv katta qiziqish bilan kutilyapti.

Real Сосьедад Захарян вернулся к тренировкам
Йон Андер Мундуате, пресс-секретарь испанского клуба "Реал Сосьедад", сообщил о положительной новости касательно российского полузащитника Арсена Захаряна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист начал участвовать в общих тренировках команды. Сегодня Захарян сказал, что впервые тренировался с общей группой.
Пока все идет хорошо, - сказал Мундуате в интервью изданию Sport24. Ранее 22-летний футболист занимался отдельно из-за проблем с мышцами.
Кроме того, на него также повлияло вирусное заболевание. В составе "Реал Сосьедад" Арсен Захарян провел в общей сложности 44 матча, забил два гола и сделал три результативные передачи.
В первом туре следующего чемпионата Испании "Реал Сосьедад" 16 августа сыграет на выезде против команды "Валенсия". Эта встреча ожидается с большим интересом.