Melkadze Spartakning mag‘lubiyatini tabiiy deb bildirdi
Futbolchi Georgiy Melkadze Moskva “Spartak” jamoasining “Baltika”ga qarshi o‘yinida (0:3) qabul qilgan mag‘lubiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Spartak”ning bunday katta hisob bilan yutqazishiga hayron emasligini aytdi. Melkadze so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi hech kimga yutqazishni istamaydigan qat’iyatli mutaxassisdir.
Shuningdek, u Talalevni Rossiya chempionati mezonlari bo‘yicha katta murabbiy sifatida ta’rifladi. Eslatib o‘tish joizki, “Spartak” jamoasi 26 iyul, shanba kuni “Baltika”ni qabul qildi.
O‘yinda “qizil-oq” jamoa a’zolari qirq to‘rtinchi daqiqada Anton Zabolotniy maydonni tark etganidan so‘ng to‘qqiz nafar bo‘lib o‘ynadi. Ikkinchi bo‘limda esa Markinyos qizil kartochka olib maydondan haydaldi.
“Baltika” jamoasi uchta golni ham o‘yinning ikkinchi yarmida kiritdi. Ushbu mag‘lubiyat “Spartak” uchun og‘ir sinov bo‘ldi va jamoa murabbiylari hamda futbolchilari uchun o‘z ustida ishlash zarurligini ko‘rsatdi.

Мелкадзе считал поражение Спартака естественным
Футболист Георгий Мелкадзе высказался о поражении московского "Спартака" в матче против "Балтики" (0:3). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что не удивлён, что "Спартак" проиграл с таким крупным счётом. По словам Мелкадзе, главный тренер команды "Спартак" — это решительный специалист, который не хочет проигрывать никому.
Также он охарактеризовал Талалева как большого тренера по меркам российского чемпионата. Напомним, что команда "Спартак" приняла "Балтику" 26 июля, в субботу.
В игре игроки "красно-белых" остались в девятером после того, как Антон Заболотный покинул поле на сороковой минуте. Во втором тайме Маркиньос также получил красную карточку и был удалён с поля.
Команда "Балтика" забила три гола во втором тайме. Это поражение стало тяжёлым испытанием для "Спартака" и показало, что команде тренеров и футболистов необходимо работать над собой.