Rubens Dinamoda shartnoma oldidan tibbiy ko‘rikdan o‘tmoqda
24 yoshli yarim himoyachi Rubens Moskva shahriga kelib, hozirda "Dinamo" jamoasi bilan shartnoma imzolashdan oldin tibbiy ko‘rikdan o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Atletiko Mineyro" klubidan kelgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, bu haqda sport yangiliklari xabar bermoqda.
Shartnoma rasmiylashtirilgach, 27 yoshli yarim himoyachi Xorxe Karraskal klubni tark etib, faoliyatini "Flamengo" jamoasida davom ettirishi kutilmoqda. O‘tgan mavsumda Rubens Braziliya klubida 32 ta o‘yin o‘tkazib, uchta gol urdi va uchta golga assistentlik qildi.
Shu bilan birga, "Dinamo" Rossiya chempionatida yaxshi start berdi. Jamoa dastlabki ikki turda to‘plagan to‘rt ochko bilan o‘z o‘rnini mustahkamladi.
Birinchi o‘yinda "Baltika" bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi, ikkinchi o‘yinda esa "Rostov" ustidan kichik hisobda g‘alaba qozondi. Bu natijalar jamoaning mavsumdagi umidlarini oshirmoqda.

Рубенс Динамода контрактом проходит медицинское обследование
24-летний полузащитник Рубенс приехал в Москву и сейчас проходит медицинский осмотр перед подписанием контракта с командой "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он пришел из клуба "Атлетико Минейро". По данным, об этом сообщают спортивные новости.
После оформления контракта 27-летний полузащитник Хорхе Карраскаль покинет клуб и продолжит карьеру в команде "Фламенго". В прошлом сезоне Рубенс провел 32 матча за бразильский клуб, забил три гола и сделал три голевых передачи.
При этом "Динамо" хорошо стартовало в чемпионате России. Команда укрепила свои позиции, набрав четыре очка в первых двух турах.
В первом матче сыграла вничью с "Балтикой" 1:1, а во втором матче одержала небольшую победу над "Ростовом". Эти результаты повышают надежды команды на сезон.