Sobiq Permning Amkar va Qozonning Rubin jamoalarida himoyachi sifatida o‘ynagan Aleksey Popov Rashid Rahimovni maqtadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Popov Metaratingsga bergan intervyusida aytishicha, hech kim o‘zini haddan tashqari yuqori baholab, ochiqchasiga Rubin jamoasiga qarshi shoshilmaydi. U Rubin uchun juda yaxshi boshlanish ekanligini ta’kidladi va Rahimovning jamoani rivojlantirayotgani, o‘z ishini yaxshilayotganiga umid bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Rashid Rahimov ikki yildan ortiq vaqt davomida Qozonning Rubin jamoasiga bosh murabbiylik qiladi. O‘tgan mavsumda uning rahbarligida jamoa yettinchi o‘rinda yakunladi va playoff o‘yinlaridan tashqarida qolishiga erishdi.
So‘nggi dam olish kunlari Rubin Qozondagi Ak Bars Arena stadionida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi bilan kuch sinashib, 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Bu o‘yinda Rubin muhim ochkolarni qo‘lga kiritdi.
Rahimovning jamoasi o‘z o‘yinlarini yaxshilashda davom etmoqda va kelajakdan umidvor bo‘lish uchun asos bor.

Попов: Рахимов постепенно усиливает команду
Бывший защитник команд «Амкар» из Перми и «Рубин» из Казани Алексей Попов похвалил Рашида Рахимова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Попов в интервью Metaratings отметил, что никто не будет слишком высоко себя оценивать и открыто спешить против команды «Рубин». Он подчеркнул, что это очень хорошее начало для «Рубина» и выразил надежду, что Рахимов развивает команду и улучшает свою работу.
Напомним, что Рашид Рахимов более двух лет является главным тренером команды «Рубин» из Казани. В прошлом сезоне под его руководством команда завершила чемпионат на седьмом месте и не смогла выйти в плей-офф.
В последние выходные «Рубин» на стадионе «Ак Барс Арена» в Казани сыграл вничью 2:2 с командой «Зенит» из Санкт-Петербурга. В этой игре «Рубин» завоевал важные очки.