Sobiq futbol hakami Igor Yegorov Anton Zabolotniy va uning Kaliningradning Baltika jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda qo‘pol qoidabuzarligi uchun to‘g‘ridan-to‘g‘ri maydondan haydalishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrlarini Legalbet saytiga aytib o‘tdi. Yegorovning so‘zlariga ko‘ra, bunday holatlar ko‘rinarli darajada qo‘rqinchli bo‘ladi.
Hakamlardan talab qilinadigan eng muhim vazifa futbolchilarni himoya qilishdir. Agar qoidalar bo‘yicha bunday qoidabuzarlik uchun kamida uch o‘yinlik jarima belgilangan bo‘lsa, demak, bu jazo o‘z o‘rnida va adolatlidir.
Ma’lum bo‘lishicha, Zabolotniy o‘yinning 11-daqiqasida maydondan haydalgan. Ikkinchi bo‘limda esa Spartak jamoasi yana bir hujumchi – Markin’osni yo‘qotdi.
Natijada, qizil-oq jamoa o‘yinni to‘qqiz nafar futbolchi bilan yakunladi va Andrey Talalaev boshchiligidagi jamoa tomonidan uchta javobsiz gol o‘tkazib yubordi. Ushbu holat jamoaning o‘yindagi imkoniyatlarini sezilarli darajada pasaytirdi va g‘alabani qo‘lga kiritish imkonini bermadi.
Hakamlarning qat’iy qarorlari futbol o‘yinining adolatli o‘tishini ta’minlashda muhim ahamiyatga ega ekanligi yana bir bor tasdiqlandi.

Егоров: Заболотному должно быть назначено строгое наказание
Бывший футбольный арбитр Игорь Егоров высказал мнение о том, что Антон Заболотный должен быть удален с поля за грубое нарушение правил в матче его команды «Балтика» из Калининграда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями на сайте Legalbet. По словам Егорова, такие случаи становятся заметно опасными.
Самая важная задача судей — защищать игроков. Если за такое нарушение правил предусмотрено наказание как минимум в три матча, значит, это наказание уместно и справедливо.
Известно, что Заболотный был удален с поля на 11-й минуте игры. Во втором тайме команда «Спартак» потеряла еще одного нападающего — Маркино.
В результате команда в красно-белой форме завершила матч с девятью игроками и пропустила три безответных гола от команды под руководством Андрея Талалаева. Эта ситуация значительно снизила шансы команды на успех и не позволила добиться победы.
Твердые решения судей еще раз подтвердили, что они имеют важное значение для обеспечения справедливости в футбольных матчах.