Moskva CSKA kommunikatsiyalar bo‘limi direktori Kirill Breydo braziliyalik futbolchi Villyan Roshani klubdan ketishi haqidagi mish-mishlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, so‘nggi yillarda ko‘plab arab klublari moliyaviy imkoniyatlari tufayli futbolchilarni o‘z safiga jalb etmoqda. Biroq hozircha bu borada aniq va asosli ma’lumotlarni aytish erta ekanligini ta’kidladi.
Villyan Rosha uch yildan beri Moskva shahrida yashab, CSKA jamoasida faoliyat yuritmoqda. Oldinroq ommaviy axborot vositalari Birlashgan Arab Amirliklarining "Al-Jazira" klubi himoyachiga qiziqish bildirayotgani haqida xabar bergan edi.
Shu bilan birga, CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini yangi mavsumni ikki g‘alaba va bitta durang bilan boshladi. Rossiya Premyer Ligasi ikki turidan so‘ng jamoa to‘plagan ochkolari soni to‘rtga yetdi.
Klubning mavsumdagi natijalari va futbolchilarning kelajagi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar keyingi paytlarda aniqroq bo‘lishi kutilmoqda.

ЦСКА Рошани не продает, ответили на слухи
Директор по коммуникациям московского ЦСКА Кирилл Брейдо прокомментировал слухи о возможном уходе бразильского футболиста Виллиана Роши из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в последние годы многие арабские клубы привлекают футболистов в свои ряды благодаря финансовым возможностям. Однако он подчеркнул, что пока рано говорить о каких-либо конкретных и обоснованных данных по этому вопросу.
Виллиан Роша живет в Москве уже три года и выступает за команду ЦСКА. Ранее средства массовой информации сообщали о заинтересованности клуба Объединенных Арабских Эмиратов "Аль-Джазира" в защитнике.
В то же время главный тренер ЦСКА Фабио Челестини начал новый сезон с двумя победами и одной ничьей. После двух туров Российской Премьер-Лиги команда набрала четыре очка.
Дополнительная информация о результатах клуба в сезоне и будущем футболистов ожидается в ближайшее время.