Kristian Totti, italiyalik «Roma» klubi afsonasi Fransesko Tottining o‘g‘li, 19 yoshida professional futbolchilik faoliyatini yakunladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
La Nuova Sardegna nashrining xabar berishicha, Kristian Totti professional futbolni tark etishga qaror qildi va endi ota tomonidan tashkil etilgan futbol maktabida skaut sifatida faoliyat yuritmoqchi. O‘tgan mavsumda u Serie D ligasida o‘ynagan va «Olbiya» klubining tarkibida olti o‘yinda maydonga tushgan, ammo samarali natijalar ko‘rsatmagan.
Fransesko Totti esa 1993 yildan 2017 yilgacha «Roma» jamoasida o‘ynab, barcha musobaqalarda jami 785 ta o‘yinda ishtirok etgan. Kristian Tottining faoliyatini tugatishi yoshiga qaramay, futbol sohasida yangi yo‘nalishda faoliyat boshlashi ko‘plab muxlislar tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda.
Uning ota tomonidan tashkil etilgan futbol maktabida ishlashi yosh futbolchilarga yordam berish va ularni kashf etishda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

пасмурно ветер 0.5 м/с, СВ
Кристиан Тотти, сын легенды итальянского клуба «Рома» Франческо Тотти, завершил свою профессиональную карьеру в 19 лет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания La Nuova Sardegna, Кристиан Тотти решил покинуть профессиональный футбол и теперь хочет работать скаутом в футбольной школе, основанной его отцом. В прошлом сезоне он играл в лиге Serie D и выходил на поле в составе клуба «Ольбия» в шести матчах, но не показал эффективных результатов.
Франческо Тотти, играя за команду «Рома» с 1993 по 2017 год, принял участие в 785 матчах во всех соревнованиях. Несмотря на то что Кристиан Тотти завершил свою карьеру в молодом возрасте, его начало работы в новом направлении в сфере футбола ожидается с интересом многими поклонниками.
Ожидается, что его работа в футбольной школе, основанной его отцом, сыграет важную роль в помощи молодым футболистам и их открытии.