Dyakov: Spartakga yangi futbolchilar kerak
Sobiq taniqli futbolchi Vitaliy Dyakov Rossiya chempionatida “Spartak” jamoasining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” har doim yuqori o‘rinlar uchun kurashuvchi jamoa bo‘lib qoladi. Biroq, jamoani kuchaytirish zarurati borligi aniq.
Stankovich jamoada qoldi va mavsum boshidagi o‘yinlar nafaqat murabbiy, balki butun jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Ekspert fikricha, o‘tgan mavsum “qizil-oq” jamoasi uchun muvaffaqiyatsiz kechdi, ular yetakchilar uchligiga kira olishmadi.
Ikkinchi turdan so‘ng “Spartak” jamoasi jadvalda o‘nchi o‘rinni egallab turibdi. Moskva jamoasi Makhachqala “Dinamo”sini 1:0 hisobida mag‘lub etdi, biroq keyingi o‘yinda “Baltika”ga 0:3 hisobida yirik hisobda yutqazdi.

Дьяков: Спартаку нужны новые футболисты
Бывший известный футболист Виталий Дьяков высказал мнение о будущем команды «Спартак» в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Спартак» всегда будет командой, борющейся за высокие места. Однако очевидна необходимость усиления команды.
Станкович остался в команде, и игры в начале сезона будут иметь важное значение не только для тренера, но и для всей команды. По мнению эксперта, прошедший сезон оказался неудачным для «красно-белых», они не смогли войти в тройку лидеров.
После второго тура команда «Спартак» занимает десятое место в таблице. Московская команда одержала победу над махачкалинским «Динамо» со счетом 1:0, однако в следующем матче потерпела крупное поражение от «Балтики» со счетом 0:3.