Kovtun: Spartakning Baltikaga qarshi o‘yini yomon kechdi
Eks-himoyachi Yuriy Kovtun «Spartak» va «Baltika» o‘rtasidagi uchrashuv natijasini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kaliningrad klubi Moskva jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi va katta sensatsiya yaratdi. Kovtunning fikricha, «Spartak»ning o‘yini mutlaqo muvaffaqiyatsiz kechdi.
Jamoa ikki o‘yinchisini maydondan haydab yuborildi va uchta gol o‘tkazib yubordi. Bularni boshqa tarzda izohlab bo‘lmaydi.
Murabbiy Dejan Stankovich jamoa yutqazganda juda asabiylashadi va xatolar qiladi. Hozircha u ushbu xatolarni qanday tuzatishini aniq aytish qiyin, dedi Kovtun Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida.
Shu bilan birga, mutaxassis fikricha, «Spartak»da o‘tgan mavsumdan yuqori natijalarga erishish uchun kuchli motivatsiya mavjud. Keyingi RPL turida «qizil-oq» jamoa safarda «Akron»ga qarshi o‘ynaydi.
Uchrashuv 3-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Bundan oldin esa Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya Kubogi doirasida «Rostov» bilan o‘ynaydi.

Ковтун: Игра Спартака против Балтики прошла плохо
Экс-защитник Юрий Ковтун прокомментировал результат матча между «Спартаком» и «Балтикой». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Калининградский клуб одержал победу над московской командой со счетом 3:0 и создал большую сенсацию. По мнению Ковтуна, игра «Спартака» прошла совершенно неудачно.
Команда потеряла двух игроков и пропустила три гола. Это нельзя объяснить иначе.
Тренер Деян Станкович очень нервничает, когда команда проигрывает, и делает ошибки. Пока трудно сказать, как он исправит эти ошибки, сказал Ковтун в интервью Metaratings.ru.
В то же время, по мнению специалиста, у «Спартака» есть сильная мотивация для достижения лучших результатов по сравнению с прошлым сезоном. В следующем туре РПЛ «красно-белые» сыграют на выезде против «Акрона».
Матч состоится 3 августа. А до этого команда под руководством Деяна Станковича сыграет с «Ростовом» в рамках Кубка России.