Vadim Ulyanov, Grozniy shahrining "Ahmat" klubi darvozaboni, hujumchi Muhammad Konate darajasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Konate bir yillik tanaffusdan so‘ng jamoaga qaytdi. Ulyanovning so‘zlariga ko‘ra, avval Konate bilan tanish emas edi, ammo hozirda u yaxshi mahoratga, jismoniy imkoniyatlarga ega va havo kurashlarida kuchli hujumchi ekanligini ko‘rmoqda.
U kelajakda jamoaga katta yordam berishiga ishonch bildiradi. 27 yoshli Konate Burkina-Faso terma jamoasi a’zosi bo‘lib, sobiq Sovet hududidagi bir qancha klublarda o‘ynagan.
U birinchi marta 2021 yilda "Ahmat" safida maydonga tushgan va uch yil ichida 90 ta o‘yinda qatnashib, 34 ta gol urgan hamda 3 ta golga uzatma bergan. So‘nggi mavsumni esa u Saudiya Arabistonining "Er-Riyod" klubida o‘tkazdi.

Конате поможет команде в будущем – Ульянов
Вадим Ульянов, вратарь клуба "Ахмат" из Грозного, оценил уровень нападающего Мухаммада Конате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Конате вернулся в команду после годичного перерыва. По словам Ульянова, раньше он не был знаком с Конате, но сейчас видит, что у него хорошие навыки, физические возможности и он сильный нападающий в воздушных единоборствах.
Он уверен, что в будущем Конате окажет команде большую помощь. 27-летний Конате является членом сборной Буркина-Фасо и играл в нескольких клубах на территории бывшего Советского Союза.
Он впервые вышел на поле в составе "Ахмата" в 2021 году и за три года принял участие в 90 матчах, забив 34 гола и отдав 3 голевые передачи. Последний сезон он провел в клубе "Эр-Рияд" из Саудовской Аравии.