Matvey Kislyak Spartakka o‘tmasligini aytdi
Moskva CSKA yarim himoyachisi Matvey Kislyakning agenti Aleksandr Manyakov shuni ma’lum qildiki, Moskva «Spartak» klubi yosh futbolchini o‘z safiga o‘tkazish bo‘yicha barcha harakatlari to‘xtatilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manyakovning aytishicha, Matvey hayotni to‘g‘ri tushunadigan inson bo‘lib, transfer masalasini muhokama qilishning hojati yo‘qligini ta’kidlagan. Bu haqda «Spartak» klubi ham xabardor.
Kislyak 19 yoshda bo‘lib, o‘tgan mavsumda armiyachilar jamoasida maydon markazida asosiy o‘yinchilardan biri sifatida tanilgan. Shu mavsum oxirida u Rossiya milliy terma jamoasida debyut qilgan.
Bundan tashqari, Manyakov yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar jarayoni haqida ham ma’lumot bergan. Ularning aytishicha, klub va futbolchi o‘rtasida kelishuvga erishish borasida ishlar davom etmoqda.

Матвей Кисляк сказал, что не перейдет в Спартак
Полузащитник ЦСКА из Москвы Матвей Кисляк сообщил его агент Александр Маняков, что клуб «Спартак» из Москвы приостановил все усилия по переходу молодого футболиста в свои ряды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Манякова, Матвей является человеком, который правильно понимает жизнь, и подчеркнул, что нет необходимости обсуждать вопрос трансфера. Об этом также осведомлен клуб «Спартак».
Кисляку 19 лет, и в прошлом сезоне он был одним из основных игроков в центре поля в команде армейцев. В конце этого сезона он дебютировал в сборной России.
Кроме того, Маняков также сообщил о процессе переговоров по новому контракту. По его словам, работа по достижению соглашения между клубом и футболистом продолжается.