Chelsi Garnacho uchun 35 million yevrodan ko‘proq bermaydi
“Chelsi” klubi “Manchester Yunayted” hujumkor futbolchisi Alehandro Garnachoni sotib olish uchun ortiqcha mablag‘ to‘lash niyatida emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati argentinalik yosh futbolchini xarid qilish imkoniyatini jiddiy ko‘rib chiqmoqda. “Manchester Yunayted” esa Garnachoni transferga qo‘yganini ma’lum qilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, “Chelsi” Garnacho uchun 30 million funt sterlingdan (taxminan 35 million yevro) ko‘proq to‘lashni rejalashtirmayapti. Bu esa “Manchester Yunayted” tomonidan ilgari belgilangan narxdan ancha kam.
Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, Alehandro Garnachoning transfer qiymati 45 million yevroga teng. 21 yoshli futbolchining “Manchester Yunayted” bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan.
Shu bois, “Chelsi” va “Manchester Yunayted” rahbariyati o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda. Tomonlar transfer bo‘yicha kelishuvga erishishi hozircha noma’lum.

Челси не заплатит более 35 миллионов евро за Гарначо
Клуб "Челси" не намерен переплачивать за нападающего "Манчестер Юнайтед" Алехандро Гарначо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба серьезно рассматривает возможность покупки аргентинского молодого футболиста. "Манчестер Юнайтед" уже объявил, что Гарначо выставлен на трансфер.
Согласно информации, "Челси" не планирует платить более 30 миллионов фунтов стерлингов (примерно 35 миллионов евро) за Гарначо. Это значительно меньше, чем ранее установленная цена "Манчестер Юнайтед".
По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость Алехандро Гарначо составляет 45 миллионов евро. Контракт 21-летнего футболиста с "Манчестер Юнайтед" рассчитан до середины 2028 года.
Поэтому переговоры между руководством "Челси" и "Манчестер Юнайтед" продолжаются. На данный момент неизвестно, смогут ли стороны достичь соглашения по трансферу.