Jubal: “Krasnodar” yana chempionlik uchun kurashadi
Himoyachi Jubal seshanba kuni birinchi marta “Krasnodar” jamoasi safida maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli braziliyalik futbolchi kubok bahsida “Krylya Sovetov”ga qarshi o‘yinda to‘liq 90 daqiqa maydonda harakat qildi. “Krasnodar” bu uchrashuvda muvaffaqiyatga erisha olmadi va 1:2 hisobida mag‘lubiyatga uchradi.
Uchrashuvdan so‘ng Jubal jamoaning chempionlik unvonini himoya qilishga intilayotgani haqida gapirdi. Jubalning so‘zlariga ko‘ra, amaldagi chempionga qarshi har bir jamoa maksimal darajada o‘ynaydi.
Shuning uchun “Krasnodar” futbolchilari oldinda ko‘proq mehnat qilishlari va barcha jihatlarga jiddiy e’tibor qaratishlari zarur. Jubalning aytishicha, jamoa oldiga yana chempion bo‘lish maqsadi qo‘yilgan.

Jubal: “Краснодар” снова будет бороться за чемпионство
Защитник Jubal во вторник впервые вышел на поле в составе команды “Краснодар”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
31-летний бразильский футболист провел полные 90 минут на поле в кубковом матче против “Крыльев Советов”. “Краснодар” не смог добиться успеха в этой встрече и потерпел поражение со счетом 1:2.
После матча Jubal заявил, что команда стремится защитить титул чемпиона. По словам Jubal, каждая команда играет на максимуме против действующего чемпиона.
Поэтому футболистам “Краснодара” необходимо больше работать и серьезно относиться ко всем аспектам. Jubal отметил, что перед командой стоит цель снова стать чемпионом.
Для справки, перед приходом в “Краснодар” Jubal играл пять сезонов в французском клубе “Осер”. Теперь главный тренер “Краснодара” Мурат Мусаев готовит команду к матчу против “Динамо” в рамках Премьер-лиги.