Rakov: Angliya va Ispaniya klublarida o‘ynashni xohlayman
“Krilia Sovetov” jamoasi hujumchisi Vadim Rakov Yevropaning qaysi chempionatlarida o‘ynashni xohlashini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh futbolchi o‘z orzusi haqida gapirar ekan, ayni paytda Angliya yoki Ispaniya klublarida to‘p surishni istashini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bir-ikki to‘p bilan tez harakat qilinadigan o‘yin uslubi unga juda yoqadi.
Shuningdek, murabbiylar hujumkor o‘yin ko‘rsatishga imkon berganida o‘zini erkin his qiladi. Ma’lumot uchun, Rakov “Krilia Sovetov” safida joriy mavsumda allaqachon ikki bor gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Unga Volga bo‘yidagi bu klub Moskvaning “Lokomotiv” jamoasidan ijaraga olingan. Shuningdek, seshanba kuni “Krilia Sovetov” Rossiya Kubogi doirasida safarda “Krasnodar” ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu natija jamoa uchun mavsumdagi uchinchi o‘yinda ham mag‘lubiyatsiz seriyani davom ettirish imkonini berdi. “Krilia Sovetov” shu paytgacha birorta uchrashuvda yutqazmagan.

Раков: Я хочу играть в английских и испанских клубах
Нападающий команды "Крылья Советов" Вадим Раков рассказал, в каких чемпионатах Европы он хотел бы играть. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой футболист, говоря о своей мечте, отметил, что в данный момент хочет играть в клубах Англии или Испании. По его словам, ему очень нравится стиль игры с быстрыми атаками.
Также он чувствует себя свободно, когда тренеры позволяют ему демонстрировать атакующий футбол. Для справки, Раков уже дважды забил гол за "Крылья Советов" в этом сезоне.
Он был арендован этим клубом на Волге у московского "Локомотива". Кроме того, во вторник "Крылья Советов" одержали победу над "Краснодаром" со счетом 2:1 в рамках Кубка России.
Этот результат позволил команде продолжить серию без поражений в третьем матче сезона. "Крылья Советов" до сих пор не проиграли ни одной встречи.