Rahimov: "Rubin" o‘z imkonidan yuqori natija ko‘rsatdi
Qozonning "Rubin" futbol jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov o‘tgan mavsumda jamoasining Rossiya Premyer-ligasida yettinchi o‘rinni egallagani sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa o‘z imkoniyatidan yuqoriroq natijaga erishgan. Rahimovning so‘zlariga ko‘ra, ular jadvalda yuqoriroq o‘rinda joylashgan jamoalarning barchasi kuchli va moliyaviy imkoniyatlari katta bo‘lgan klublardir.
Bunday jamoalarni ortda qoldirish juda qiyin, shuning uchun haqiqatga to‘g‘ri baho berish lozim. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, "Rubin"dan oldin faqat olti jamoa – "Krasnodar", "Zenit", SSKA, "Spartak", Moskvaning "Dinamo"si va "Lokomotiv" jamoalari joy oldi.
Yangi mavsumning dastlabki ikki turida "Rubin" "Axmat" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi hamda "Zenit" bilan o‘z maydonida 2:2 hisobida durang o‘ynadi. "Rubin" o‘zining navbatdagi rasmiy uchrashuvini 31 iyul kuni Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi davrasida "Orenburg" jamoasiga qarshi o‘tkazadi.

Рахимов: "Рубин" показал результат выше своих возможностей
Главный тренер казанского футбольного клуба "Рубин" Рашид Рахимов высказал мнение о причинах, по которым его команда заняла седьмое место в Российской Премьер-Лиге в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда добилась результата выше своих возможностей. По словам Рахимова, все команды, расположенные выше в таблице, являются сильными клубами с большими финансовыми возможностями.
Оставить такие команды позади очень сложно, поэтому необходимо правильно оценивать реальность. Напомним, что по итогам прошлого сезона "Рубин" оказался на седьмом месте, опередив лишь шесть команд – "Краснодар", "Зенит", ЦСКА, "Спартак", московское "Динамо" и "Локомотив".
В первых двух турах нового сезона "Рубин" одержал победу над командой "Ахмат" со счетом 2:0 и сыграл вничью с "Зенитом" на своем поле 2:2. "Рубин" проведет свой следующий официальный матч 31 июля против команды "Оренбург" в первом круге группового этапа Кубка России.