Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Igor Semshov mamlakatdagi eng mashhur futbol klubi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, butun tarix davomida «Spartak» klubi mashhurligi bo‘yicha «Zenit»dan yuqorida turadi. Biroq, so‘nggi o‘n yillikda vaziyat o‘zgargan va hozirda «Zenit» ommabopligi jihatidan oldinga chiqqan.
Semshovning aytishicha, ayni paytda «Spartak» biroz orqada qolgan. Mutaxassisning ta’kidlashicha, «Spartak» klubi 1990-yillarda mashhurlik cho‘qqisiga chiqqan edi.
Shu bilan birga, u ikki klubning muxlislari soni taxminan bir xil ekanini ham qayd etdi. Semshovning fikriga ko‘ra, hozirgi kunda ham «Spartak», ham «Zenit» jamoalari Rossiya futbolida katta ahamiyatga ega bo‘lib, ularning har ikkisi o‘z muxlislariga ega.
Yangi mavsum Rossiya Premyer-ligasida ushbu ikki jamoaning ilk o‘zaro uchrashuvi 16-avgust kuni «Lukoyl Arena» stadionida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Bu o‘yin futbol ishqibozlari uchun katta qiziqish uyg‘otishi kutilmoqda, chunki har ikki klub ham o‘z tarixiga, muxlislariga va natijalariga ega.

Семшов: Сейчас в России самый популярный клуб Зенит
Бывший футболист сборной России Игорь Семшов высказал свое мнение о самом популярном футбольном клубе страны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на протяжении всей истории клуб «Спартак» был более популярным, чем «Зенит». Однако в последние десятилетия ситуация изменилась, и сейчас «Зенит» вышел вперед по популярности.
Семшов отметил, что в настоящее время «Спартак» немного отстает. По словам специалиста, клуб «Спартак» достиг пика популярности в 1990-х годах.
При этом он также отметил, что количество болельщиков у обоих клубов примерно одинаково. По мнению Семшова, как «Спартак», так и «Зенит» в настоящее время имеют большое значение в российском футболе, и у обоих есть свои болельщики.
Первое взаимное встреча этих двух команд в новом сезоне Российской Премьер-лиги запланировано на 16 августа на стадионе «Лукойл Арена». Ожидается, что эта игра вызовет большой интерес у футбольных болельщиков, так как оба клуба имеют свою историю, болельщиков и достижения.