Dyokeresh Premer-ligani eng kuchli deb atadi
«Arsenal» jamoasining yangi futbolchisi Viktor Dyokeresh nima uchun aynan Angliya Premer-ligasini tanlaganini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26-iyul kuni shved hujumchisi London klubiga o‘tganligi haqida rasmiy xabar berildi. U Portugaliyaning «Sporting» jamoasidan Angliyaga ko‘chib o‘tdi.
Futbolchining aytishicha, u har doim ham Angliyaga qaytishni o‘ylamagan. Biroq Portugaliyada o‘ynagan vaqtida bu variant uning oldida paydo bo‘lgan.
Sababi, Dyokereshning fikricha, Angliya Premer-ligasi dunyodagi eng kuchli liga hisoblanadi. U har doim Premer-ligada to‘p surishni orzu qilgan.
Shu bois, o‘zi uchun to‘g‘ri vaqt kelganini sezgach, hech ikkilanmasdan bu qarorni qabul qilganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, Dyokeresh avval ham Angliyada o‘ynagan.
U ilgari «Brayton» hamda «Koventri» klublarida to‘p surgan. Endi esa shved futbolchisi «Arsenal» tarkibida rasmiy o‘yinlarda 17-avgustdan boshlab maydonga tushishi mumkin.

Дйокереш назвал Премьер-лигу самой сильной
Новый футболист команды «Арсенал» Виктор Дйокереш объяснил, почему выбрал именно Английскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
26 июля было официально объявлено о переходе шведского нападающего в лондонский клуб. Он переехал в Англию из португальской команды «Спортинг».
По словам футболиста, он всегда не думал о возвращении в Англию. Однако во время игры в Португалии этот вариант появился перед ним.
Причина в том, что, по мнению Дйокереша, Английская Премьер-Лига является самой сильной лигой в мире. Он всегда мечтал играть в Премьер-Лиге.
Поэтому, почувствовав, что настало правильное время для него, он без колебаний принял это решение. Напоминаем, что Дйокереш уже играл в Англии.
Ранее он выступал за клубы «Брайтон» и «Ковентри». Теперь шведский футболист может выйти на поле в официальных играх за «Арсенал» начиная с 17 августа.