Zazulin: Jerson va Wendel birga o‘ynashi mumkin
Sankt-Peterburgning Zenit jamoasining sobiq yarim himoyachisi Igor Zazulin, 1990-yillarda ushbu klubda o‘ynagan futbolchi, jamoaning yangi futbolchisi Jerson Santosning debyutini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Jerson Santos yozgi transfer oynasida Zenitga qo‘shildi. U ilgari o‘z mamlakatining milliy terma jamoasida hamda Italiyaning Roma va Fiorentina, shuningdek, Fransiyaning Marsel klublarida o‘ynagan.
Uning Zenitga o‘tishi uchun klub 25 million yevro to‘lagan. Igor Zazulinning so‘zlariga ko‘ra, Jerson Santos asosan Wendelni almashtirish uchun olib kelingan.
Biroq, Zazulin fikricha, bu ikki futbolchi birga maydonda harakat qilishi ham mumkin. Agar Wendel va Jerson markaziy yarim himoyada birga o‘ynasa, qanot hujumchilariga himoyaga qaytish zarurati kamayadi.
Shuningdek, Marcus Wendel yozda Zenitdan ketishi mumkin edi. Unga Braziliyaning Botafogo klubi tomonidan taklif bo‘lgan, biroq bu transfer oxirgi daqiqada amalga oshmadi.
Shundan so‘ng, futbolchi Saudiya Arabistonining Al-Ittihod klubining taklifini ham rad etdi va natijada Zenitning yangi mavsum uchun asosiy tarkibiga kiritildi. Hozirda u jamoada o‘ynashda davom etmoqda.

Зазулин: Джерсон и Уэндл могут играть вместе
Бывший полузащитник петербургского Зенита Игорь Зазулин, игравший за этот клуб в 1990-х годах, оценил дебют нового футболиста команды Жерсона Сантоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист Жерсон Сантос присоединился к Зениту в летнее трансферное окно. Ранее он играл за сборную своей страны, а также в итальянских клубах Рома и Фиорентина, а также в французском Марселе.
Клуб заплатил 25 миллионов евро за переход Жерсона в Зенит. По словам Игоря Зазулина, Жерсон Сантос был привезен в основном для замены Уэндала.
Однако, по мнению Зазулина, эти два футболиста могут также действовать вместе на поле. Если Уэндел и Жерсон будут играть вместе в центре полузащиты, необходимость возвращения крайних нападающих в защиту уменьшится.
Также Маркус Уэндел мог покинуть Зенит летом. Ему поступило предложение от бразильского клуба Ботафого, но этот трансфер не состоялся в последнюю минуту.
После этого футболист также отказался от предложения клуба Аль-Иттихад из Саудовской Аравии и в результате был включен в основной состав Зенита на новый сезон. В настоящее время он продолжает играть в команде.