Lokomotiv jamoasi yarim himoyachisi Nikita Saltykov Rossiya Kubogi doirasida CSKA jamoasiga qarshi o‘yinda jamoasi mag‘lub bo‘lgani haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Euro-Futbol.Ru internet nashriga bergan intervyusida o‘yinda nimaga erisha olmaganliklarini tushuntirib berdi. Saltykovning aytishicha, birinchi bo‘limda jamoa yetarlicha faollik ko‘rsata olmadi.
Ayrim epizodlarda ozgina yetishmovchilik bo‘ldi va bu raqibdan ustun kelishga imkon bermadi. Jamoaning yangi mavsumni yaxshi boshlagani haqida savolga futbolchi hali mavsum oldinda ekanini, shuning uchun hozircha bu borada gapirishni istamasligini ta’kidladi.
So‘nggi marta jamoa o‘tgan mavsumda chempionat jadvalida yetakchilik qilganini esladi. Jamoaga yaqinda Ramírez qo‘shilgani haqida ham so‘raldi.
Saltykov uning hozircha bir yoki ikki mashg‘ulotda qatnashganini, shu bois unga baho berish uchun hali erta ekanini aytdi. Lokomotiv bosh murabbiyi Galaktionov jamoani yuzinchi o‘yinga olib chiqqani munosabati bilan butun jamoa uni tabriklagan.
Futbolchilar murabbiy uchun koridor tashkil qilishdi, Barinov esa unga ko‘proq o‘yinlar tilab, iliq so‘zlar aytdi hamda yuz raqami tushirilgan futbolka sovg‘a qilindi. Saltykov yangi mavsumdagi o‘z o‘yinini ham baholadi.
U har doim yaxshiroq natijalarga erishishni istashini, ko‘proq o‘yin vaqti, gol va uzatmalar bo‘lishini xohlashini bildirdi. Uning fikricha, o‘tgan mavsumga qaraganda murabbiyning ishonchini ko‘proq his qilmoqda.

Сальтыков: Локомотиву не хватило активности против ЦСКА
Полузащитник команды Локомотив Никита Сальтыков поделился своими мыслями о поражении своей команды в матче против ЦСКА в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью интернет-изданию Euro-Futbol.Ru он объяснил, почему команда не смогла добиться успеха в игре. По словам Сальтыкова, в первом тайме команда не проявила достаточной активности.
В некоторых эпизодах было небольшое недоразумение, и это не дало возможности превзойти соперника. На вопрос о том, как команда начала новый сезон, футболист отметил, что сезон еще впереди, поэтому он не хочет пока об этом говорить.
Он также вспомнил, что в последний раз команда занимала первое место в чемпионате в прошлом сезоне. Его также спросили о недавнем присоединении Рамиреса к команде.
Сальтыков сказал, что он пока участвовал в одном или двух тренировках, поэтому рано давать оценку. Главный тренер Локомотива Галактионов вывел команду на сотый матч, и вся команда его поздравила.
Футболисты организовали коридор для тренера, а Баринов пожелал ему больше игр и сказал теплые слова, также был подарен футболка с номером сто. Сальтыков также оценил свою игру в новом сезоне.
Он заявил, что всегда хочет добиваться лучших результатов, желает больше игрового времени, голов и передач. По его мнению, он чувствует больше доверия со стороны тренера, чем в прошлом сезоне.