Kubok bahslarining birinchi bosqichi doirasida o‘tkazilgan “Axmat” va “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda keskinlik yana oshdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkinchi bo‘lim oxirlarida, hisob 0:2 bo‘lib turgan vaqtda, “Zenit” futbolchisi Aleksandr Sobolev o‘z jarima maydonida qo‘li bilan to‘pga tegib qo‘ydi va hakam penalti belgiladi. 11 metrlik jarima zarbasini “Axmat” hujumchisi Mohamed Konate aniq amalga oshirdi.
U to‘p va darvozabonni turli yo‘nalishlarga yuborib, hisobni 1:2 ko‘rinishiga keltirdi. Shuni ham eslatib o‘tish kerakki, shunga o‘xshash holat oldingi turda ham kuzatilgan edi.
O‘sha uchrashuvda “Zenit” “Rubin”ga qarshi bahsda g‘alabani boy bergan va o‘yin 2:2 hisobi bilan yakunlangan edi. Mazkur uchrashuv tafsilotlarini sport yangiliklari saytlaridan o‘qish mumkin.
Shu tariqa, “Zenit” jamoasi so‘nggi daqiqalarda o‘z ustunligini saqlab qola olmayapti. Bu esa muxlislar va mutaxassislar orasida turli fikrlarni yuzaga keltirmoqda.

Конате забил гол с пенальти, счёт сократился
В рамках первого этапа кубковых матчей напряжение снова возросло в игре между командами «Ахмат» и «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце второго тайма, когда счет был 0:2, игрок «Зенита» Александр Соболев коснулся мяча рукой в своей штрафной площади, и судья назначил пенальти. 11-метровый штрафной удар точно исполнил нападающий «Ахмата» Мохамед Конате.
Он отправил мяч и вратаря в разные направления, сократив счет до 1:2. Также стоит отметить, что аналогичный случай наблюдался в предыдущем туре.
В том матче «Зенит» упустил победу в игре против «Рубина», и игра завершилась со счетом 2:2. Подробности этого матча можно прочитать на спортивных новостных сайтах.
Таким образом, команда «Зенит» не может сохранить свое преимущество в последние минуты. Это вызывает различные мнения среди болельщиков и специалистов.