Verratti: Mbappe albatta "Oltin to‘p"ni oladi
PSJ jamoasining sobiq yarim himoyachisi Marko Verratti hozirda Qatar davlatining Al Duhail klubida to‘p surmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Madridning Real jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Marko Verratti va Kilian Mbappe avval Parij Sen-Jermen jamoasida birga o‘ynagan.
Verrattining so‘zlariga ko‘ra, Mbappe doimo muvaffaqiyatga intiladi va har bir o‘yinda g‘alaba uchun kurashadi. U intervyusida ishonch bilan, Kilian Mbappe erta-yu kech mukofotlardan eng nufuzlisi bo‘lgan "Oltin to‘p"ni albatta qo‘lga kiritishini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Mbappe o‘tgan yilning yozida Parij Sen-Jermen klubidan Real Madridga erkin agent sifatida o‘tdi. Uning yangi klubdagi ilk mavsumida hujumchi 59 ta o‘yinda maydonga tushib, 44 ta gol urdi va beshta golli uzatma berdi.
Bu natija Mbappening yuqori darajadagi o‘yinchi ekanini yana bir bor tasdiqladi. Shu sababli, ko‘plab futbol mutaxassislari va muxlislar Mbappening kelajakda yanada ko‘proq yutuqlarga erishishiga ishonishadi.

Вератти: Мбаппе обязательно получит "Золотой мяч"
Бывший полузащитник ПСЖ Марко Верратти в настоящее время играет за клуб Аль-Духаиль в Катаре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о нападающем мадридского Реала Килиане Мбаппе. Марко Верратти и Килиан Мбаппе ранее играли вместе в команде Париж Сен-Жермен.
По словам Верратти, Мбаппе всегда стремится к успеху и борется за победу в каждой игре. В интервью он с уверенностью заявил, что Килиан Мбаппе рано или поздно обязательно завоюет "Золотой мяч", который является самым престижным из всех наград.
Напомним, что Мбаппе летом прошлого года перешел из клуба Париж Сен-Жермен в Реал Мадрид в качестве свободного агента. В своем первом сезоне в новом клубе нападающий сыграл в 59 матчах, забил 44 гола и сделал пять голевых передач.
Этот результат еще раз подтвердил, что Мбаппе является игроком высокого уровня. Поэтому многие футбольные эксперты и болельщики верят, что Мбаппе в будущем добьется еще больших успехов.