Rostov futbol klubi sport direktori Aleksey Ryskin milliy chempionatdagi ayrim jamoalar murabbiy Valeriy Karpin bilan bog‘liq vaziyatdan norozi ekanini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu norozi fikrlar Karpinning bir vaqtning o‘zida bir nechta lavozimda ishlayotgani bilan bog‘liq. Matbuot anjumanida “Match TV” jurnalisti tomonidan “Umumiy yig‘ilishda bir nechta klub Karpinning bir vaqtning o‘zida bir necha joyda ishlashiga qarshi chiqqani rostmi?” degan savolga Ryskin quyidagicha javob berdi: Yo‘q.
Faqat xavotirlar bildirildi. Lekin hech qanday asosli dalillar keltirilmadi.
Men dalillarni eshitmadim, faqat xavotirlar bor edi. Eslatib o‘tamiz, iyun oyidan boshlab Valeriy Karpin Rossiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimi bilan bir qatorda Moskvaning Dinamo klubiga ham bosh murabbiylik qilmoqda.
U Dinamo bilan uch yillik shartnoma imzolagan. Avvalroq Karpin yil boshida Rostov klubidan ketganidan so‘ng, klub faoliyatida qisqa tanaffus qilgandi.
Hozirda uning ikki joyda faoliyat yuritishi ayrim klublar tomonidan muhokama qilinmoqda, biroq rasmiy norozilik yoki qat’iy e’tirozlar bildirilmagan.

Некоторые клубы обеспокоены тем, что Карпин работает на двух местах
Спортивный директор футбольного клуба Ростов Алексей Рыскин сообщил, что некоторые команды национального чемпионата недовольны ситуацией с тренером Валерием Карпиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эти недовольства связаны с тем, что Карпин одновременно занимает несколько должностей. На пресс-конференции журналист "Матч ТВ" задал вопрос: "Правда ли, что на общем собрании несколько клубов выступили против того, чтобы Карпин работал одновременно на нескольких местах?" Рыскин ответил: Нет.
Просто были высказаны опасения. Но никаких обоснованных доводов не было представлено.
Я не слышал доводов, были только опасения. Напомним, что с июня Валерий Карпин, помимо должности главного тренера сборной России, также является главным тренером московского Динамо.
Он подписал трехлетний контракт с Динамо. Ранее Карпин после ухода из Ростова в начале года делал короткий перерыв в деятельности клуба.
В настоящее время его работа на двух местах обсуждается некоторыми клубами, однако официальных протестов или категорических возражений не было высказано.