Spartak Karlos Kuestani sotib olish bo‘yicha muzokara qilmoqda
Moskvaning Spartak futbol klubi Kolumbiyalik himoyachi Karlos Kuestani sotib olish masalasida Turkiyaning Galatasaray jamoasi bilan muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Metaratings nashri xabar bermoqda. Avvalroq Spartak rahbariyati Italiyaning Torino klubidan Saul Koko transferini amalga oshira olmagani sababli e’tiborni boshqa futbolchilarga qaratdi va natijada Karlos Kuestaga qiziqish bildirildi.
Galatasaray klubi o‘z futbolchisini 8 million yevro evaziga sotishga tayyor. Shu bilan birga, Kuesta Rossiyada ish haqi oshishini kutmoqda.
Hozirda u Galatasaray safida yiliga 1,45 million yevro maosh oladi, lekin Rossiya klubi bilan shartnoma imzolansa, u 2 milliondan 2,3 million yevrogacha maosh so‘ramoqda. 26 yoshli Karlos Kuesta 2025 yil qishki transfer oynasida Galatasarayga o‘tgan.
U bunga qadar Belgiya chempionatida Genk jamoasida to‘p surgan. O‘tgan futbol mavsumida Kuesta jami 22 o‘yinda maydonga tushib, bir marta gol urgan.

Спартак ведет переговоры о покупке Карлоса Куэстани
Футбольный клуб «Спартак» из Москвы ведет переговоры с турецким клубом «Галатасарай» о покупке колумбийского защитника Карлоса Куэсты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Metaratings. Ранее руководство «Спартака» переключило внимание на других футболистов, так как не смогло осуществить трансфер Сауля Коки из итальянского клуба «Торино», и в результате проявило интерес к Карлосу Куэсте.
Клуб «Галатасарай» готов продать своего футболиста за 8 миллионов евро. В то же время, Куэста ожидает повышения зарплаты в России.
В настоящее время он получает 1,45 миллиона евро в год в составе «Галатасарая», но в случае подписания контракта с российским клубом он запрашивает зарплату от 2 до 2,3 миллиона евро. 26-летний Карлос Куэста перешел в «Галатасарай» в зимнее трансферное окно 2025 года.
Ранее он играл за команду «Генк» в чемпионате Бельгии. В прошлом футбольном сезоне Куэста выходил на поле в 22 матчах и забил один гол.