"Napoli" hujumchisi Jovanni Simeone "Torino" klubi uchun transfer maqsadiga aylangani haqida xabar berildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Nikolo Skira ma’lumot bergan. Manbaga ko‘ra, "Torino" rahbariyati argentinalik futbolchini hujum chizig‘ini kuchaytirish uchun asosiy nomzod sifatida ko‘rib chiqmoqda.
"Napoli" klubi Simeoneni 7-8 million yevro evaziga sotishga tayyor. Futbolchining o‘zi esa yaqin kunlarda o‘z kelajagi borasida qaror qabul qilishi kutilmoqda.
Jovanni Simeone mashhur murabbiy Diego Simeonening o‘g‘li hisoblanadi. U 2023 yildan buyon "Napoli" klubi sharafini himoya qilmoqda.
O‘tgan mavsumda 30 yoshli hujumchi 33 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urgan va ikki marotaba golli uzatma amalga oshirgan. Simeonenining amaldagi shartnomasi bir yildan so‘ng yakuniga yetadi.
Shu sababli, uning transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv yaqin kunlarda aniqlik kasb etishi mumkin.

Джованни Симоне стал основной трансферной целью "Торино"
Нападающий «Наполи» Джованни Симоне стал целью для трансфера клуба «Торино». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Николо Скира. По данным источника, руководство «Торино» рассматривает аргентинского футболиста как основного кандидата для усиления атакующей линии.
Клуб «Наполи» готов продать Симоне за 7-8 миллионов евро. Сам футболист ожидается, что в ближайшие дни примет решение о своем будущем.
Джованни Симоне является сыном известного тренера Диего Симеоне. С 2023 года он защищает цвета клуба «Наполи».
В прошлом сезоне 30-летний нападающий провел 33 матча, забил два гола и сделал две голевые передачи. Действующий контракт Симоне истекает через год.
По этой причине продолжаются переговоры о его трансфере. Соглашение между клубом и футболистом может быть достигнуто в ближайшие дни.