Dzyuba o‘zini xalq futbolchisi deb hisoblashini aytdi
Taniqli hujumchi Artyom Dzyuba o‘zini xalq futbolchisi deb atash mumkinmi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, bu savolga qisman ijobiy javob berish mumkin. Dzyuba o‘z so‘zida odamlarning taxminan 30 foizi uni yoqtirmasligini, 70 foizi esa iliq munosabatda bo‘lishini aytdi.
U bu holat 2018 yilgi jahon chempionati bilan bog‘liq bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. O‘sha musobaqada Rossiya terma jamoasi chorak finalgacha yetib borgan va Dzyuba jamoaning yetakchisi bo‘lgan.
U o‘yinlar oldidan hamyurtlariga ruhiy ko‘tarinkilik beruvchi nutqlar so‘zlagan. Dzyuba, shuningdek, bolalarning unga yaxshi munosabatda ekanini, ularga ko‘p vaqt ajratishga harakat qilishini ta’kidladi.
Hozirda 36 yoshli Artyom Dzyuba klub darajasida “Akron” jamoasi sharafini himoya qilmoqda. U joriy yil yozida Tolyatti shahri jamoasi bilan shartnomasini 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha uzaytirdi.
Shu tariqa, tajribali futbolchi faoliyatini davom ettirmoqda va muxlislari ishonchini oqlashga harakat qilmoqda.

Дзюба сказал, что считает себя народным футболистом
Знаменитый нападающий Артем Дзюба ответил на вопрос, можно ли его назвать народным футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, на этот вопрос можно частично ответить положительно. Дзюба в своих словах отметил, что примерно 30 процентов людей не любят его, а 70 процентов относятся к нему тепло.
Он подчеркнул, что это может быть связано с чемпионатом мира 2018 года. На том турнире сборная России дошла до четвертьфинала, и Дзюба был лидером команды.
Перед играми он произносил речи, поднимающие дух его соотечественников. Дзюба также отметил, что дети хорошо к нему относятся и он старается уделять им много времени.
В настоящее время 36-летний Артем Дзюба защищает честь клуба "Акрон". Летом этого года он продлил контракт с командой из Тольятти до конца сезона 2025/2026.
Таким образом, опытный футболист продолжает свою карьеру и старается оправдать доверие своих болельщиков.