Sergeev o‘z vazni va jismoniy holati haqida gapirdi
Poytaxtning Dinamo futbol klubi hujumchisi Ivan Sergeev yangi mavsum boshida o‘zining jismoniy holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sergeevning aytishicha, u hozirda o‘zini jismonan yaxshi his qilmoqda. Biroq, o‘yin borasida hali ko‘proq tayyorgarlik ko‘rishi kerakligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi uchun tana vaznini nazoratda tutish juda muhim. U har doim vazni 78-79 kilogramm atrofida bo‘lgani va hozir ham shu vaznda qolayotganini aytdi.
Sergeev ortiqcha vazn maydonda natijaga jiddiy ta’sir ko‘rsatishini, ba’zan bir necha santimetr ham muhim ahamiyatga ega bo‘lishini qayd etdi. Futbolchi, shuningdek, optimal vaznni saqlab qolish uchun shakar iste’molidan butunlay voz kechganini, uni mevalar bilan almashtirayotganini ma’lum qildi.

Сергеев поговорил о своем весе и физическом состоянии
Нападающий футбольного клуба Динамо столицы Иван Сергеев в начале нового сезона высказал свое мнение о своем физическом состоянии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сергеева, он сейчас чувствует себя физически хорошо. Однако он отметил, что ему еще нужно больше подготовиться к играм.
По его словам, для футболиста очень важно контролировать свой вес. Он всегда говорил, что его вес составляет около 78-79 килограммов и сейчас он также остается на этом уровне.
Сергеев отметил, что лишний вес серьезно влияет на результаты на поле, иногда даже несколько сантиметров имеют важное значение. Футболист также сообщил, что для поддержания оптимального веса полностью отказался от сахара, заменив его фруктами.
Сергеев уже успел забить три гола в первых трех матчах нового сезона в составе Динамо. Он дважды поразил ворота соперника в кубковом матче против команды Сочи, а также забил гол в ворота Ростова во втором туре чемпионата России.