“Rostov” futbol jamoasida yarim himoyachi sifatida harakat qilayotgan Xoren Bayramyan jamoaning joriy mavsum Rossiya Premyer ligasidagi maqsadlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bayramyanning aytishicha, jamoaning oldiga qo‘yilgan vazifalar avvalgidek qolmoqda. Ya’ni, asosiy maqsad – Premyer ligada o‘z o‘rnini mustahkamlash va imkon qadar yuqori o‘ringa ko‘tarilishdir.
O‘tgan mavsumni “Rostov” yaxshi natijalar bilan yakunlagan va jamoa o‘zini ishonchli his qilgan edi. Futbolchining ta’kidlashicha, bu yilgi mavsum boshlanishi biroz qiyin kechmoqda, biroq ular ochko to‘plashni boshlasa, hammasi o‘z iziga tushadi.
Bayramyan jamoada yangi futbolchilar bo‘lmasa ham, mavjud tarkib yetarli darajada kuchli ekanini qayd etdi. Uning fikriga ko‘ra, “Rostov” o‘z oldiga qo‘yilgan vazifalarni hozirgi tarkib bilan ham uddalashga qodir.
Yangi futbol mavsumi boshlanganidan buyon jamoa muxlislarni yaxshi natijalar bilan quvontira olmadi. “Rostov” Rossiya Premyer ligasida “Zenit” (1:2) va poytaxtning “Dinamo” (0:1) jamoalariga imkoniyatni boy berdi.
Shuningdek, jamoa Kubok bahsida “Spartak”ga qarshi o‘yinda ham mag‘lub bo‘ldi (0:2). Shunga qaramay, jamoa oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erishish uchun harakat qilishda davom etadi.

Байрамян: “Ростов” в этом сезоне озвучил свою основную цель
Полузащитник футбольной команды “Ростов” Хорен Байрамян высказал свое мнение о целях команды в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Байрамяна, задачи, поставленные перед командой, остаются прежними. То есть, основной целью является укрепление своего положения в Премьер-лиге и повышение на максимально возможную позицию.
Прошлый сезон “Ростов” завершил с хорошими результатами, и команда чувствовала себя уверенно. Футболист отметил, что начало этого сезона проходит немного сложно, однако, если они начнут набирать очки, все станет на свои места.
Байрамян отметил, что, хотя в команде нет новых футболистов, имеющийся состав достаточно силен. По его мнению, “Ростов” способен справиться с поставленными задачами и с текущим составом.
С начала нового футбольного сезона команда не смогла порадовать болельщиков хорошими результатами. “Ростов” упустил возможность против команд Российской Премьер-лиги “Зенит” (1:2) и столичного “Динамо” (0:1).
Кроме того, команда также потерпела поражение в Кубке в игре против “Спартака” (0:2). Тем не менее, команда продолжит стремиться к достижению поставленных целей.