Jedson Fernandes “Spartak”da 83-raqam bilan o‘ynaydi
Iyul oyi oxirida Moskvaning “Spartak” futbol klubi yarim himoyachi Jedson Fernandesni o‘z tarkibiga qo‘shib olgani haqida rasman e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli futbolchi bilan to‘rt mavsumga mo‘ljallangan shartnoma tuzildi. Jedson Fernandes “Spartak” jamoasida 83-raqam ostida harakat qiladi.
Bu raqam futbolchi uchun yangilik emas, chunki u ilgari ham “Beshiktosh”, “Rizespor”, “Benfika” va “Galatasaroy” klublarida aynan shu raqamda maydonga tushgan. Avvalroq “Spartak”da ushbu raqam ostida Vladislav Panteleev hamda Dmitriy Ivannikov ham o‘ynagan.
Hozirda “Spartak” bosh murabbiyi Deyan Stankovich jamoani Rossiya Premyer-ligasining navbatdagi uchrashuviga tayyorlamoqda. Klub 3-avgust, yakshanba kuni Samara shahrida “Akron” jamoasiga qarshi saf tortadi.
Uchrashuv oldidan futbolchilar mashg‘ulot olib bormoqda va yangi futbolchi Jedson Fernandes ham jamoaga moslashmoqda. “Spartak” yangi mavsum oldidan tarkibini kuchaytirishda davom etmoqda.

Jedson Fernandes играет под номером 83 в "Спартаке"
В конце июля московский футбольный клуб «Спартак» официально объявил о подписании полузащитника Джедсона Фернандеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С 26-летним футболистом был подписан контракт на четыре сезона. Джедсон Фернандес будет выступать под номером 83 в команде «Спартак».
Этот номер не является новинкой для футболиста, так как ранее он уже выступал под этим номером в клубах «Бешикташ», «Ризеспор», «Бенфика» и «Галатасарай». Ранее под этим номером в «Спартаке» также играли Владислав Пантелеев и Дмитрий Иванников.
В настоящее время главный тренер «Спартака» Деян Станкович готовит команду к следующему матчу Российской Премьер-Лиги. Клуб 3 августа, в воскресенье, сыграет против команды «Акрон» в Самаре.
Перед встречей футболисты проводят тренировки, и новый игрок Джедсон Фернандес также адаптируется в команде. «Спартак» продолжает усиливать состав перед новым сезоном.