Braga Salasar transferi uchun faqat 50 million yevro so‘ramoqda
Ommaviy axborot vositalarida Moskvaning Spartak futbol klubi Braga jamoasidan yarim himoyachi Rodrigo Salasarni xarid qilmoqchi ekani haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyaning Braga klubi matbuot xizmati ushbu ma’lumotga munosabat bildirdi. Klub vakillarining aytishicha, Spartak tomonidan Braga jamoasiga Salasar bo‘yicha hech qanday rasmiy taklif kelib tushmagan.
Matbuot xizmatining ta’kidlashicha, Rodrigo Salasarning shartnomasida belgilangan aniq tovon puli mavjud bo‘lib, u faqat 50 million yevro evaziga boshqa klubga o‘tishi mumkin. Boshqa narx belgilanmagan.
Avvalroq ayrim manbalarda Braga Salasarni 15 million yevroga sotishga tayyor ekani haqida ma’lumot tarqalgan edi. Ma’lumot uchun, Rodrigo Salasar qish faslida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga ham kelib, transfer masalalari bo‘yicha muzokaralar olib borgan, biroq o‘sha paytda kelishuv amalga oshmagan.
Hozircha Salasar Braga safida o‘ynashda davom etmoqda va uning kelajagi haqida aniq ma’lumot yo‘q. Klub vakillari futbolchining transferi faqat shartnomadagi tovon puli asosida amalga oshirilishini yana bir bor tasdiqlashdi.

Брага Саласар трансфера заказывает всего 50 миллионов евро
В средствах массовой информации появились сообщения о том, что московский футбольный клуб «Спартак» хочет купить полузащитника Родриго Саласара из команды «Брага». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба португальского клуба «Брага» прокомментировала эту информацию. По словам представителей клуба, от «Спартака» не поступало никаких официальных предложений по Саласару.
Пресс-служба подчеркнула, что в контракте Родриго Саласара указана конкретная сумма отступных, и он может перейти в другой клуб только за 50 миллионов евро. Другие цены не установлены.
Ранее в некоторых источниках появилась информация о том, что «Брага» готова продать Саласара за 15 миллионов евро. Для справки, Родриго Саласар зимой также приезжал в Санкт-Петербург для переговоров по трансферу с клубом «Зенит», однако тогда соглашение не было достигнуто.
Пока Саласар продолжает играть за «Брагу», и нет точной информации о его будущем. Представители клуба еще раз подтвердили, что трансфер футболиста будет осуществлен только на основе суммы отступных в контракте.