Zavarzin: Spartakka Messi kelsa ham natija kafolat emas
Yuriy Zavarzin o‘z vaqtida “Spartak” jamoasida bosh direktor lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Beshiktosh” klubidan Moskvaning “Spartak” jamoasiga o‘tgan yarim himoyachi Jedson Fernandesning transferiga munosabat bildirdi. Avvalroq “Spartak” klubi Jedson Fernandes bilan to‘rt yilga shartnoma imzolaganini e’lon qilgan edi.
Zavarzin so‘zlariga ko‘ra, hozirda Jedson Fernandesning “Spartak” tarkibida o‘zini qanday ko‘rsatishini oldindan aytish qiyin. Uning fikricha, hozirgi kunda “Spartak” jamoasi natijasi oldindan aytib bo‘lmaydigan holatga ega.
Zavarzin: “Agar hozir hatto Messi kelgan taqdirda ham, natija bo‘lmasligi mumkin. Albatta, Jedsonning ko‘rsatkichlari yuqori, uning o‘yin salohiyati kuchli va u jamoaga moslashishi kerak”, dedi.
Shuningdek, Jedson Fernandesning transferi uchun to‘langan aniq summa oldin “Beshiktosh” klubining rasmiy saytida e’lon qilingan. Eslatib o‘tamiz, “Spartak” jamoasi Premer-liga doirasida o‘tkazilgan ikki turdan so‘ng uch ochkoga ega.

Заварзин: Если Месси придет в Спартак, результат не гарантирован
Юрий Заварзин в свое время работал генеральным директором команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал переход полузащитника Жедсона Фернандеша из клуба «Бешикташ» в московский «Спартак». Ранее клуб «Спартак» объявил о подписании контракта с Жедсоном Фернандешем на четыре года.
По словам Заварзина, сейчас трудно предсказать, как Жедсон Фернандеш проявит себя в составе «Спартака». По его мнению, на данный момент команда «Спартак» находится в ситуации, когда результат невозможно предсказать.
Заварзин: «Даже если сейчас придет Месси, результат может не быть. Конечно, показатели Жедсона высокие, его игровая способность сильная, и он должен адаптироваться к команде», - сказал он.
Также точная сумма, уплаченная за трансфер Жедсона Фернандеша, ранее была опубликована на официальном сайте клуба «Бешикташ». Напоминаем, что команда «Спартак» имеет три очка после двух туров, проведенных в рамках Премьер-лиги.