Jedson Fernandes Spartak muxlislariga samimiy murojaat yo‘lladi
Moskvaning Spartak jamoasiga yangi qo‘shilgan yarim himoyachi Jedson Fernandes muxlislarga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning matbuot xizmati maxsus videolavha orqali xabar berdi. Jedson Fernandes o‘z murojaatida Spartak jamoasi safida bo‘lishdan mamnunligini bildirib, tez orada stadionda muxlislar bilan uchrashishni intiqlik bilan kutayotganini aytdi.
U, shuningdek, barcha Spartak ishqibozlarini stadionga taklif qildi va yaqin orada uchrashib qolishini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Spartak klubi Jedson Fernandes bilan to‘rt yillik shartnoma imzoladi.
Oldingi klubi Besiktash ushbu transfer uchun to‘langan mablag‘ miqdorini ham e’lon qildi. Klub vakillarining ma’lumotiga ko‘ra, transfer narxi 20 million 779 ming 220 yevro etib belgilangan.
Bundan tashqari, futbolchining o‘yin natijalariga qarab jami 7 million 272 ming 729 yevro miqdorida bonuslar ham to‘lanishi mumkin. Spartak jamoasining navbatdagi uy uchrashuvi yaqin kunlarda bo‘lib o‘tadi.
Klub 12 avgust, seshanba kuni Rossiya Kubogi doirasida Mahachkala shahri vakili bo‘lgan Dinamo jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin Spartak uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar bu bahsda jamoasiga faol tarzda qo‘llab-quvvatlash ko‘rsatishi kutilmoqda.

Jedson Fernandes искренне обратился к болельщикам Спартака
Новый полузащитник московского Спартака Джедсон Фернандес обратился к болельщикам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом клубная пресс-служба сообщила в специальном видеоролике. В своем обращении Джедсон Фернандес выразил радость от того, что он в составе Спартака, и с нетерпением ждет встречи с болельщиками на стадионе.
Он также пригласил всех болельщиков Спартака на стадион и отметил, что они скоро встретятся. Для справки, клуб подписал четырехлетний контракт с Джедсоном Фернандесом.
Предыдущий клуб Бешикташ также объявил сумму, уплаченную за этот трансфер. По данным представителей клуба, трансферная стоимость составила 20 миллионов 779 тысяч 220 евро.
Кроме того, в зависимости от результатов игрока могут быть выплачены бонусы в размере 7 миллионов 272 тысяч 729 евро. Следующий домашний матч команды Спартак состоится в ближайшие дни.
Клуб выйдет на поле против команды Динамо из города Махачкала во вторник, 12 августа, в рамках Кубка России. Эта игра имеет важное значение для Спартака, и ожидается, что болельщики активно поддержат свою команду в этом матче.