Kechinov: Jedson transferi Spartak uchun rekord daraja
Moskvaning Spartak futbol klubi sobiq yarim himoyachisi Valeriy Kechinov Spartak jamoasining yangi futbolchisi Jedson Fernandesning transfer narxi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Spartak Jedson Fernandesni Istanbulning mashhur futbol klubi Besiktasdan sotib oldi. Klub bu futbolchi uchun 20 million yevro to‘ladi.
Shuningdek, kelishuvga ko‘ra, Besiktas yana 5 million yevro bonus tarzida olish imkoniyatiga ega. Ayrim ommaviy axborot vositalari esa Spartak ushbu transfer uchun jami 27 million yevro sarflaganini ta’kidlamoqda.
Valeriy Kechinovning aytishicha, u Jedson Fernandes haqida yetarli ma’lumotga ega emas, uning o‘yinlarini ko‘rmagan va faoliyatini kuzatmagan. Shunga qaramay, agar futbolchining transfer baxosi 27 million yevroga teng bo‘lsa, u yuqori saviyali o‘yinchi bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.
Kechinovning so‘zlariga ko‘ra, Jedson Fernandes maydonda Esekiel Barkoning pozitsiyasida o‘ynaydi. Shu sababli, bosh murabbiy Dejan Stankovich yangi futbolchini qanday ishlatishini kuzatish qiziqarli bo‘ladi.
Ma’lum qilinishicha, Jedson Fernandesning transferi Spartak tarixidagi eng qimmat transfer bo‘ldi. Bungacha klubning eng qimmat xaridi Levi Garsiya bo‘lib, uning transfer narxi 18,7 million yevroni tashkil etgan edi.

Кечинов: Трансфер Джедсона — рекордный уровень для Спартака
Бывший полузащитник московского футбольного клуба Спартак Валерий Кечинов высказал свое мнение о стоимости трансфера нового игрока Спартака Жедсона Фернандеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Спартак приобрел Жедсона Фернандеса у знаменитого футбольного клуба Стамбула Бешикташ. Клуб заплатил за этого футболиста 20 миллионов евро.
Кроме того, согласно соглашению, Бешикташ имеет возможность получить еще 5 миллионов евро в виде бонуса. Некоторые средства массовой информации утверждают, что Спартак потратил на этот трансфер в общей сложности 27 миллионов евро.
По словам Валерия Кечинова, он не имеет достаточной информации о Жедсоне Фернандесе, не видел его игр и не следил за его карьерой. Тем не менее, он отметил, что если стоимость трансфера футболиста составляет 27 миллионов евро, он может быть игроком высокого уровня.
По словам Кечинова, Жедсон Фернандес будет играть на позиции Эсекьеля Барко. Поэтому будет интересно наблюдать, как главный тренер Деян Станкович будет использовать нового футболиста.
Сообщается, что трансфер Жедсона Фернандеса стал самым дорогим в истории Спартака. Ранее самым дорогим приобретением клуба был Леви Гарсия, стоимость трансфера которого составила 18,7 миллиона евро.