Chelestini CSKA murabbiyligiga nima uchun rozi bo‘ldi
Shveysariyalik mutaxassis Fabio Chelestini nima uchun Moskvaning CSKA jamoasiga bosh murabbiy bo‘lishga qaror qilganini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U joriy yil yozida ushbu klubga boshchilik qilishni boshladi. Chelestini bu lavozimda AEK klubiga o‘tgan Marko Nikolich o‘rnini egalladi.
Murabbiy Nobel nomli YouTube kanaliga bergan intervyusida o‘zining yangi jamoasi haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u o‘sish va tajriba orttirish uchun yangi imkoniyatlarni izlagan.
Chelestini CSKA klubini yaxshi futbol loyihasi va yirik jamoa deb atadi. Shu sababdan u ushbu jamoaning bir qismi bo‘lishga qaror qilganini ta’kidladi.
Shuningdek, Rossiya Premyer-ligasining ikki turidan so‘ng, moskvaliklar Chelestini boshchiligida to‘rt ochko to‘plashga muvaffaq bo‘ldi. Hozirda CSKA jamoasi mamlakat chempionati turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Швейцарский специалист Фабио Челестини объяснил, почему решил стать главным тренером московского ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он начал руководить этим клубом летом текущего года. Челестини занял место Марко Николича, который перешел в клуб АЕК.
В интервью на YouTube-канале Nobel тренер высказал свое мнение о новой команде. По его словам, он искал новые возможности для роста и получения опыта.
Челестини назвал клуб ЦСКА хорошим футбольным проектом и крупной командой. Поэтому он подчеркнул, что решил стать частью этой команды.
Кроме того, после двух туров Российской Премьер-лиги москвичи под руководством Челестини смогли набрать четыре очка. В настоящее время команда ЦСКА занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата страны.