Akinfeev Fayzullayev bilan xayrlashdi, unga omad tiladi
CSKA futbol klubi sardori Igor Akinfeev jamoani tark etayotgan Abbosbek Fayzullayev bilan xayrlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Abbosbek Fayzullayev faoliyatini Turkiyaning “Istanbul Bashakshehir” jamoasida davom ettiradi. Klub 21 yoshli futbolchining transferi haqida chorshanba kuni rasmiy ravishda e’lon qildi.
Fayzullayev Moskva jamoasida o‘ynagan vaqtida Rossiya Kubogi va Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritishga erishdi. Igor Akinfeev sobiq jamoadoshiga omad tilab, ular birga tushgan suratni e’lon qildi va unga samimiy so‘zlar bilan murojaat qildi.
U Fayzullayevni hazil tariqasida palovga o‘rgatib yuborganini aytib, unga kelajak faoliyatida muvaffaqiyat tiladi. Abbosbek Fayzullayev Moskva klubi safida jami 72 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U ushbu o‘yinlarda raqib darvozasiga 8 ta gol urdi va jamoadoshlariga 22 marotaba golli uzatma berdi. Fayzullayevning yangi jamoasida ham o‘zini ko‘rsata olishi va yuqori natijalarga erishishi kutilyapti.
Uning muvaffaqiyatli faoliyati nafaqat O‘zbekiston futboli, balki xalqaro maydonda ham e’tiborga loyiqdir.

Акинфеев попрощался с Файзуллаевым, желает ему удачи
Капитан футбольного клуба ЦСКА Игорь Акинфеев попрощался с Аббосбеком Файзуллаевым, который покидает команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аббосбек Файзуллаев продолжит свою карьеру в турецком клубе «Истанбул Башакшехир». Клуб официально объявил о трансфере 21-летнего футболиста в среду.
Файзуллаев, играя за московскую команду, сумел завоевать Кубок России и Суперкубок России. Игорь Акинфеев пожелал удачи своему бывшему товарищу по команде, опубликовав совместное фото и обратившись к нему с искренними словами.
Он сказал, что в шутку научил Файзуллаева готовить плов и пожелал ему успехов в будущей карьере. Аббосбек Файзуллаев провел в составе московского клуба в общей сложности 72 матча.
В этих играх он забил 8 голов и сделал 22 голевых передачи своим товарищам по команде. Ожидается, что Файзуллаев сможет проявить себя и добиться высоких результатов в своем новом клубе.
Его успешная карьера заслуживает внимания не только в узбекском футболе, но и на международной арене.