Messi raqibiga gap qaytardi, so‘zlari oshkor bo‘ldi
Kuba ligasi birinchi turi doirasida o‘tkazilgan o‘yinda «Inter Mayami» jamoasi Meksikaning «Atlas» klubi bilan bellashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
AQSHning ushbu jamoasi safida argentinalik futbolchi Lionel Messi ham maydonga tushdi. Uchrashuv natijasiga ko‘ra, «Inter Mayami» 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Hal qiluvchi gol o‘yin so‘ngida, hakam tomonidan qo‘shib berilgan daqiqalarda urildi. Ushbu gol «Inter Mayami» bosh murabbiyi Xavyer Maskerano shogirdlari tomonidan kiritildi.
Lionel Messi mazkur golga faol tarzda munosabat bildirdi va raqib futbolchilar oldida g‘alabani nishonladi. Messi o‘yinda raqib darvozasi oldida ikki bor to‘p uzatmasi bilan ham ajralib turdi va jamoa safdoshlari uchun qulay vaziyatlar yaratdi.
Uchrashuv davomida 38 yoshli hujumchi Lionel Messi «Mana, ikkinchi golni urishga harakat qilib ko‘r!» deya raqib futbolchiga murojaat qildi. Ushbu so‘zlar Infobae manbasi tomonidan keltirildi.
Shu tariqa, «Inter Mayami» Kuba ligasi birinchi turida muhim g‘alabaga erishdi va Messi o‘zining tajribasi hamda yetakchilik fazilatlarini yana bir bor namoyon etdi.

Месси ответил сопернику, его слова стали известны
В рамках первого тура Кубинской лиги команда «Интер Майами» встретилась с мексиканским клубом «Атлас». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В составе этой команды США на поле вышел аргентинский футболист Лионель Месси. По итогам встречи «Интер Майами» одержал победу со счетом 2:1.
Решающий гол был забит в конце игры, в добавленное арбитром время. Этот гол был забит подопечными главного тренера «Интер Майами» Хавьера Маскерано.
Лионель Месси активно отреагировал на этот гол и отпраздновал победу перед соперниками. Месси также выделился в игре двумя передачами перед воротами соперника, создавая удобные моменты для своих товарищей по команде.
В ходе встречи 38-летний нападающий Лионель Месси обратился к сопернику: «Вот, попробуй забить второй гол!» Эти слова были приведены источником Infobae.
Таким образом, «Интер Майами» добился важной победы в первом туре Кубинской лиги, и Месси еще раз продемонстрировал свои опыт и лидерские качества