Mashhur sport sharhlovchisi Gennadiy Orlov Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasida to‘p surayotgan braziliyalik futbolchi Vendel haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vendel yaqinda “Axmat” jamoasiga qarshi o‘tgan kubok uchrashuvida maydonga qaytdi va jamoasiga yordam berdi. O‘yinda “Zenit” 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Orlovning so‘zlariga ko‘ra, Vendel o‘yinda katta harakat ko‘rsatdi va uning Rossiyani tark etmoqchi emasligi sezildi. Sharhlovchi, shuningdek, Birlashgan Arab Amirliklariga ko‘chib o‘tish Vendel uchun ma’qul emasligini ta’kidladi.
Braziliya klublarida esa “Zenit”dagidek yuqori maoshlar to‘lanmaydi. Shu sababli, futbolchi o‘z kelajagi borasida mustaqil qaror qabul qilishi kerak.
Ma’lumot uchun, bu yil yozda Vendelning Braziliyaning “Botafogo” klubiga o‘tishi rejalashtirilgan edi. Biroq, “Botafogo” klubi moliyaviy muammolarga duch keldi va transfer amalga oshmadi.

Орлов: Вендел не получит зарплату, как в "Зените", в Бразилии
Известный спортивный комментатор Геннадий Орлов высказал свое мнение о бразильском футболисте Венделе, который играет за команду «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вендель недавно вернулся на поле в кубковом матче против команды «Ахмат» и помог своей команде. В игре «Зенит» одержал победу со счетом 2:1.
По словам Орлова, Вендель проявил большую активность в игре, и было заметно, что он не хочет покидать Россию. Комментатор также отметил, что переезд в Объединенные Арабские Эмираты не является для Венделя приемлемым вариантом.
В бразильских клубах такие высокие зарплаты, как в «Зените», не выплачиваются. Поэтому футболисту необходимо самостоятельно принимать решение о своем будущем.
Для справки, этим летом планировался переход Венделя в бразильский клуб «Ботафого». Однако клуб «Ботафого» столкнулся с финансовыми проблемами, и трансфер не состоялся.