Arne Slot Verts transferini Liverpul uchun muhim deb baholadi
"Liverpul" futbol jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot jamoaga yangi kelib qo‘shilgan germaniyalik yarim himoyachi Florian Verts haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, futbolchi Leverkuzenda faoliyat yuritgan "Bayer" klubidan 125 million yevro evaziga sotib olingan. Arne Slotning so‘zlariga ko‘ra, bu transfer "Liverpul"ning hozirgi darajasini ko‘rsatib turibdi.
Jamoa tarkibiga yangi futbolchini qo‘shish orqali ular o‘z o‘yinlariga yangilik olib kirishni maqsad qilgan. Murabbiyning aytishicha, Florian Verts bilan tuzilgan shartnoma uzoq muddatli loyiha bo‘lib, jamoaning kelajak rejalari uchun muhim ahamiyat kasb etadi.
Germaniyalik 22 yoshli yarim himoyachi "Liverpul" bilan besh yillik mehnat shartnomasi imzoladi. Florian Verts endi ingliz jamoasida 7-raqam ostida maydonga tushadi.
Avvalgi mavsumlarda bu raqam Luis Diasga tegishli bo‘lgan. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi Florian Vertsnning tajribasi va mahoratiga katta ishonch bildirgan.
Yangi futbolchidan jamoaning hujumkor o‘yinini kuchaytirish, natijalarni yaxshilash kutilyapti. "Liverpul" rahbariyati bu transfer orqali jamoaning raqobatbardoshligini oshirishga intilmoqda.

Арне Слот оценил трансфер Вертса как важный для Ливерпуля
"Ливерпуль" футбольной команды главный тренер Арне Слот высказал свое мнение о новом немецком полузащитнике Флориане Вертсе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что футболист был куплен у клуба "Байер", который выступает в Леверкузене, за 125 миллионов евро. По словам Арне Слота, этот трансфер демонстрирует текущий уровень "Ливерпуля".
Добавив нового футболиста в состав, они намерены внести новшества в свою игру. Тренер отметил, что контракт с Флорианом Вертсом является долгосрочным проектом и имеет важное значение для будущих планов команды.
22-летний немецкий полузащитник подписал пятилетний трудовой контракт с "Ливерпулем". Флориан Вертс теперь будет выходить на поле под 7-м номером в английской команде.
В предыдущих сезонах этот номер принадлежал Луису Диасу. Руководство клуба и тренерский штаб выразили большую уверенность в опыте и мастерстве Флориана Вертса.
От нового игрока ожидается усиление атакующей игры команды и улучшение результатов. Руководство "Ливерпуля" стремится повысить конкурентоспособность команды через этот трансфер.