Cherchesov: Vendel va atrofidagilar vaziyatni to‘g‘ri tushunishi kerak
Rossiyalik mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov “Zenit” jamoasi yarim himoyachisi Markus Vendel bilan bog‘liq vaziyat yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, bu mavsum oralig‘ida braziliyalik futbolchi “Zenit” klubini tark etishi mumkin edi. U o‘zining vatani Braziliyaga qaytishni istagandi.
Shuningdek, Vendel Sankt-Peterburg jamoasining mavsumoldi mashg‘ulotlarida ishtirok etmadi. Cherchesovning ta’kidlashicha, futbolchining o‘zi ham, uning atrofidagi insonlar ham vaziyatni to‘g‘ri tushunib yetishlari zarur.
Uning amaldagi shartnomasi bor. Agar shartnoma mavjud bo‘lsa, lekin futbolchida motivatsiya bo‘lmasa, savol tug‘iladi: agar “Zenit” ham unga maosh to‘lashga motivatsiya yo‘qotib qo‘ysa, o‘shanda Vendelning o‘zi nima deydi?

Черчесов: Вендел и окружающие должны правильно понять ситуацию
Известный российский тренер Станислав Черчесов высказал свое мнение по поводу ситуации с полузащитником команды "Зенит" Маркусом Венделом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что в этом сезоне бразильский футболист мог покинуть клуб "Зенит". Он хотел вернуться на родину в Бразилию.
Также Вендел не участвовал в предсезонных тренировках команды из Санкт-Петербурга. По словам Черчесова, футболист и его окружение должны правильно понять ситуацию.
У него есть действующий контракт. Если контракт существует, но у футболиста нет мотивации, возникает вопрос: если "Зенит" тоже потеряет мотивацию платить ему зарплату, что тогда скажет сам Вендел?
Санкт-Петербургский клуб зарегистрировал Вендела в новый сезон после начала чемпионата. Бразильский футболист уже успел выйти на поле в матче Кубка против "Ахмата" в составе "Зенита".