Cherchesov: Zenit stadioniga ko‘proq muxlis sig‘adi
Rossiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov “Zenit” va “Spartak” klublari o‘rtasidagi tashrif buyuruvchilar soni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, “Zenit” stadionining sig‘imi “Spartak” stadioniga nisbatan ancha katta. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” stadioniga deyarli yetmish ming tomoshabin sig‘adi, “Spartak” stadionida esa bu ko‘rsatkich qirq besh mingga teng.
Bundan tashqari, ba’zan muxlislar darvoza ortidagi fanat sektorga ham bormaydi. Shu sababli, tashrif buyuruvchilar soni bo‘yicha “Zenit” oldinda.
Biroq stadionda qaysi jamoa muxlislari ovozi balandroq ekani borasida aniq fikr bildirish mushkul, deydi Cherchesov. Ma’lumki, “Spartak” va “Zenit” jamoalari yaqin kunlarda Premyer-liga doirasida o‘zaro bahs olib boradi.
Uchrashuv 16-avgust, shanba kuni “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi.
Eslatib o‘tamiz, Premyer-ligada hozirga qadar ikki tur o‘tkazildi. “Zenit” jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan bo‘lsa, “Spartak” uch ochko bilan musobaqani davom ettirmoqda.

Черчесов: На стадионе Зенита поместится больше болельщиков
Бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов высказал мнение о количестве зрителей на матче между клубами «Зенит» и «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, вместимость стадиона «Зенит» значительно больше, чем у стадиона «Спартак». По словам Черчесова, на стадионе «Зенит» помещается почти семьдесят тысяч зрителей, тогда как на стадионе «Спартак» этот показатель составляет сорок пять тысяч.
Кроме того, иногда болельщики даже не идут в фанатский сектор за воротами. Поэтому по количеству зрителей «Зенит» впереди.
Однако Черчесов отмечает, что трудно однозначно сказать, чьи болельщики на стадионе громче. Известно, что команды «Спартак» и «Зенит» в ближайшие дни проведут матч в рамках Премьер-лиги.
Встреча состоится 16 августа, в субботу, на стадионе «Лукойл Арена». Игра начнется в 17:30 по московскому времени.
Напоминаем, что в Премьер-лиге на данный момент прошло два тура. Команда «Зенит» набрала четыре очка, а «Спартак» продолжает соревнование с тремя очками.