Vladimir Kuzmichov, Spartak jamoasi himoyachisi Nikita Chernovning agenti, Maxachqal’a shahrining Dinamo jamoasi futbolchisi Valentin Pal’tsevning “qizil-oq” jamoaga o‘tishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, bu boradagi xabarlarga u xotirjam munosabatda bo‘lgan, chunki bu masala murabbiy qaroriga bog‘liq. Kuzmichovning ta’kidlashicha, Chernov har jihatdan Pal’tsevdan kuchliroq.
Uning fikriga ko‘ra, Chernov futbol bo‘yicha bilim va o‘yinni tushunish borasida ham raqibidan ustun. Bu, albatta, shaxsiy fikr ekaniga e’tibor qaratildi.
Joriy mavsumda 29 yoshli Chernov Spartak tarkibida maydonga tushmadi. Ma’lumotlarga ko‘ra, yaqin kunlarda himoyachi ijara asosida Qril’ya Sovetov jamoasiga o‘tishi kutilmoqda.
Shu tariqa, Chernov uchun yangi imkoniyatlar ochilishi mumkin. Mutaxassislarning fikriga ko‘ra, bu o‘zgarish futbolchi uchun ham, uning faoliyati uchun ham ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Агент: Чернов во всех отношениях сильнее Пальцева
Владимир Кузьмичов, агент защитника команды Спартак Никиты Чернова, высказал свое мнение о возможном переходе футболиста команды Динамо из Махачкалы Валентина Пальцева в "красно-белую" команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, он спокойно относится к сообщениям по этому поводу, так как этот вопрос зависит от решения тренера. Кузьмичов отметил, что Чернов во всех отношениях сильнее Пальцева.
По его мнению, Чернов также превосходит соперника в знаниях футбола и понимании игры. На это было обращено внимание, что это, безусловно, личное мнение.
В текущем сезоне 29-летний Чернов не выходил на поле в составе Спартака. По данным, в ближайшие дни защитник ожидается в команде Крылья Советов на правах аренды.
Таким образом, для Чернова могут открыться новые возможности. По мнению специалистов, это изменение может положительно сказаться как на футболисте, так и на его карьере.