Futbol bo‘yicha mutaxassis Eduard Mor Rossiya oliy ligasining yangi mavsumi boshida “Baltika” jamoasi natijalari yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mavsumning dastlabki ikki turida Andrey Talalayev boshchiligidagi “Baltika” futbolchilari avval “Dinamo” bilan durang o‘ynadi, so‘ng esa ko‘pchilik uchun kutilmagan tarzda “Spartak” ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi. Eduard Morga ko‘ra, “Baltika”ning bu natijalari ajablanarli emas.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Andrey Talalayev jamoani yaxshi ruhlantira oladi va aynan mavsum boshida bu juda muhim. Murabbiy fikricha, keyingi bosqichlarda futbolchilarning individual mahorati asosiy o‘ringa chiqadi.
Hozirda esa jamoaning jismoniy tayyorgarligi va motivatsiyasi asosiy omil bo‘lib turibdi. Keyingi turda Rossiya chempionati doirasida “Baltika” o‘z maydonida “Orenburg” jamoasini qabul qiladi.
Ushbu uchrashuv 3-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 15:45 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Эдуард Мор: “Балтика” результаты меня не удивили
Футбольный специалист Эдуард Мор высказал мнение о результатах команды “Балтика” в начале нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых двух турах сезона футболисты “Балтики” под руководством Андрея Талалаева сначала сыграли вничью с “Динамо”, а затем неожиданно для многих одержали крупную победу над “Спартаком”. По словам Эдуарда Мора, результаты “Балтики” не являются удивительными.
По его словам, Андрей Талалаев умеет хорошо мотивировать команду, и именно в начале сезона это очень важно. По мнению тренера, на следующих этапах индивидуальное мастерство футболистов выйдет на первый план.
В настоящее время физическая подготовка и мотивация команды являются основными факторами. В следующем туре в рамках чемпионата России “Балтика” примет команду “Оренбург” на своем поле.